Біг — не тільки прекрасний спосіб схуднути і зробити свою фігуру привабливою, але і відмінний метод зміцнити здоров’я. Та й особливих труднощів тут бути не повинно. Одягнув кросівки — і вперед! Звичайно, існують і свої винятки. Так, від пробіжок краще відмовитися людям з гіпертонією, бронхіальною астмою, плоскостопістю, тим, у кого проблеми з серцем, шлунком (виразка, гастрит). Існують ще пару факторів, про які потрібно знати. З їх допомогою ви досягнете абсолютного результату і полюбите біг.

По-перше: ретельно вибираємо взуття! Правильно підібрана «взуття» — вже половина успіху! Кросівки повинні бути зручними, вибрані на вашу розміром ноги. З міцною і досить міцною підошвою, щоб у разі бігу по нерівностях захищали стопи від пошкоджень.     Враховуйте також, щоб кеди не були надто важкими. В іншому випадку, ноги будуть отримувати подвійне навантаження, від чого ви швидко втомитеся.     Всі ми знаємо, що спортивний одяг повинна бути комфортним і не сковувати рухи. Але це зовсім не означає, що ви повинні натягнути на себе «безформний мішок»… При бажанні купіть собі гарний спортивний костюм. Не забудьте взяти плеєр з улюбленою музикою, так вам буде набагато веселіше.    

По-друге: не намагайтеся за один день поставити світовий рекорд. Пам’ятайте, багато — не завжди добре. Головне — якість і регулярність тренувань. Починайте бігати по 3-4 рази на тиждень, близько 20-30 хвилин. Поступово переходите на щоденні пробіжки (30-60 хвилин). Вибирайте доріжки подалі від забруднених трас, віддавайте перевагу паркам і лісовим масивам.    

По — третє: дихайте правильно! Вдихайте повітря носом, видихайте через рот. Вимірюйте пульс перед пробіжкою і після тренування. Пам’ятайте, оптимальний результат під час бігу 120-130 ударів на хвилину.    

По — четверте: не їжте за годину до і після бігу. Можна випити півсклянки соку або звичайної води. Таким чином, ви не навантажите шлунок, бігти буде легко, а жири підуть швидше.    

З приводу того коли краще бігати: вранці або ввечері — однозначної відповіді ви не знайдете. Варто прислухатися до свого організму, підлаштується до власного графіку, вивчіть свої біоритми, загалом, зробіть вибір самостійно.    

П’яте і, мабуть, головне правило — це позитивний настрій! Бігайте правильно і з задоволенням, тоді результат не змусить вас чекати!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.