Риба заслужено вважається одним з 10 найбільш корисних продуктів в раціоні людини. До складу її м’яса входять унікальні жирні і амінокислоти, а також комплекс незамінних вітамінів, мінералів і велику кількість легкозасвоюваного тваринного білка. Завдяки чому, як морські, так і річкові сорти риби служать прекрасною профілактикою і терапією захворювань серця і судин, опорно-рухового апарату, органів зору, кісткової, хрящової і сполучної тканини, сприяє виходу шлаків, уповільнює процеси старіння і так далі.

 
Морська риба, особливо сімейство лососевих, в яке входять кета, горбуша, сьомга і форель, багата насиченими жирними Омега- 3 кислотами і вітамінами краси А і Е, за рахунок чого вона позитивно впливає на здоров’я шкіри, волосся і нігтів. А високий вміст вітаміну D, кальцію і фосфору сприяє зміцненню кісток і зубів.
 
Хек, тріска і минтай, які також відносяться до морських риб, що є найбільш дієтичними. Вдобавок їх м’ясо містить велику кількість вітаміну В12, через що ці сорти риби рекомендовані до вживання дітям і вагітним.
 
Єдиним мінусом морської риби є її дорога ціна і мала ймовірність купівлі продукту першої заморозки.
Річкова риба має славу більш дешевої і корисної, але й у неї є свої недоліки. Так, цей вид риб відомий специфічним сирим запахом і тим, що в рибі дуже багато тонких, як голка кісток. Проте для тих, хто піклується про здоров’я, ці фактори не стануть перешкодою. Адже запах можна загасити лимонним соком або оцтом, а кістки розм’якшити, зробивши в м’ясі отвори перед приготуванням.
 
Річкова риби сімейства каропових і карасі корисні для осіб, які страждають від проблем з щитовидною залозою. Вживання м’яса цих риб благотворно впливають на стан слизових оболонок і зовнішніх покривів організму. А велика кількість фосфору і кальцію зміцнюють кістки і запобігають розвитку безлічі хвороб опорно-рухового апарату.
 
Важливо пам’ятати, що термічна харчова обробка риби, як правило, знищує більшу частину цінних амінокислот. тому найбільш корисною вважається засолена риба.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.