Кришталь, застосовуваний для декорування, представляє з себе скло, леговане свинцем. Теоретично свинець з цього матеріалу може вивільнятися, проникаючи в повітря або налиту в кришталевий келих рідину. А чи шкідлива таку кількість свинцю для людського організму, щоб відмовляти собі в задоволенні мати кришталем?

 
Звичайно ж, все в нашому світі відносно. Вилуговування кришталю водою протікає протягом досить тривалого часу, тому кожен келих вина з кришталевого келиха дає мізерний ризик проникнення свинцю в організм. Однак зберігати вино в кришталевому графині постійно — ідея аж ніяк не логічна, бо за кілька років цілком можливе попадання у вино деякої кількості свинцю, що становить потенційну небезпеку.
До слова, що саме зберігається в кришталевої посуді, також має значення — наприклад, цукерки в обгортках можна зберігати тривалий час, а від вмісту рідин, до того ж хімічно активних, краще утриматися. Небезпечно й те, що сполуки свинцю, які теоретично можуть утворитися у кришталевому посуді, має солодкуватий смак, тому визначити їх без глибокого хімічного аналізу — завдання нездійсненне. Проблема полягає і в тому, що свинець — елемент, який має властивість накопичуватися в організмі, перешкоджаючи нормальному розвитку багатьох систем людини. Тому келих — інший з кришталевого келиха можна бити без страху і побоювань, а ось для зберігання вин краще використовувати посуд з інших матеріалів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.