Більшість кровоносних судин нашого тіла представляють собою м’які трубки гладко вистилені зсередини ендотелієм. В організмі існують 3 типи судин, які можуть чим-небудь забиватися: артеріальні, венозні і лімфатичні. Артеріальні судини більш схильні до атеросклерозу з утворенням бляшок, венозні — виникненню тромбів, а лімфатичні — всіляким паразитарними ураженнями.
 
Чим забиваються судини
 
Згустками крові, тромбами. Ці згустки з’являються як в артеріях при розпаді атеросклеротичних бляшок, так і при варикозній хворобі вен, ускладненої тромбофлебітом. Тромби можуть утворюватися при ураженні клапанів серця, а також різних аритміях. Чистка судин від тромбів здійснюється хірургічним шляхом або прийомом відповідних медикаментозних препаратів, які призначає лікар. У домашніх умовах для попередження підвищеного утворення тромбів приймають аспірин (Кардиомагнил, Аспекард), Клопідогрель. Змінені вени на ногах можна змащувати гепариновою маззю.
 
Мікробами і паразитами. При слоновій хворобі комарі переносять мікрофілярії від хворої людини до здорової, які розмножуються і сплітаються між собою в клубки, що закупорюють лімфатичні судини. Мікробні емболи можуть спостерігатися при бактеріальному ендокардиті, сепсисі та деяких інших станах, коли мікроорганізми між собою утворюють великі конгломерати і призводять до закупорки просвіту судин. Краща чистка судин в даному випадку — звернутися за допомогою до лікаря і пройти відповідний курс лікування.
 
Газами. Найбільш часто зустрічається у водолазів при швидкому переміщенні з великої глибини на поверхню, коли в крові утворюються бульбашки газу. У домашніх умовах навряд чи вийде щось з цим зробити. Судини, забиті жиром, обизвестленним кальцієм, сторонніми тілами, навколоплідними водами, часточками плаценти або інших тканин організму також не підлягають чищенню в домашніх умовах і потребують медичної допомоги.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.