В даний час дуже важко уявити своє життя без такого засобу для гігієни, як мило. Напевно кожен з нас задавався питанням: як би ми існували без пінного, запашного, елементарно змиваючого з рук, обличчя і тіла бруд і жир, а з оздоблення — плями? І як люди раніше жили без мильної продукції!
 
Людина придумала цей незамінний в побуті засіб більше 2000 років тому у Вавилоні. І вже в ті часи мило вважалося предметом першої необхідності.
 
Мильна продукція, як і інші аналогічні миючі засоби, володіє приголомшливим властивістю — воно скорочує поверхневий натяг води, отже, значно збільшує її миючі якості. Мильна піна включає в себе величезну кількість бульбашок, які наділені водною оболонкою. Саме мильні бульбашки і є тією самою загадкою миючих засобів мильною продукції — вони, так би мовити, перехоплюють на себе частки бруду, пилу і жиру. А під потоком води мильна піна, «насичена» даними частинками, з легкістю змивається.
Якщо заглибитися в основний пункт питання, чому мило відмиває і відпирає бруд більш детально, то тут необхідно володіти певними знаннями з хімії. А конкретно — знаннями хімічного складу мильної мікрочастинки — молекули. Вона має таку характерну рису, що при зіткненні з водним середовищем вся поверхня води вкрита незвичайним «частоколом» мильних мікрочастинок. Це призводить до того, що зменшується поверхнева напруга води і, в свою чергу, збільшується її ополіскуучі здібності. А це, в свою чергу, є причиною більш якісного відмивання бруду з рук, обличчя, тіла, а також текстильного виробу або будь-який іншої забрудненої поверхні.
 
Тепер розберемося, що ж відбувається в подальшому. Крупиця бруду або пилу, яка покрита мильними молекулами, без особливої праці від’єднується від поверхні рук, обличчя, тіла, а також текстильних виробів і опускається в мильну суміш у формі новоутвореної емульсії або суспензії.
 
Таким чином, кажучи простою мовою і без вживання наукових термінів можна роз’яснити, завдяки чому мило відмиває бруд, так. Це пов’язано з тим, що мильна піна має відмінну особливість — легко вбирати в себе бруд, пил і жир з забрудненою поверхні, що в свою чергу, також елементарно змиватися водним струменем, роблячи поверхню бездоганно чистою. Природно, на сьогоднішній день мило не вичерпується однією функцією відмивання. Всілякі добавки, які додаються в мило, надають йому і інші властивості, наприклад, антибактеріальні, зволожуючі і пом’якшуючі. Мило буває різних форм, забарвлення і запахів. І все-таки основною функцією мильних бульбашок залишається — швидко і легко усувати забруднення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.