Кардамон — це пряність, специфічний смак якої нам відомий за смаком пряників і медових пряників. Вирбляють кардамон в Індії і на Шрі -Ланці (Цейлон). Для цього тонко розмелюють насіння місцевої трав’янистої багаторічної рослини — і всесвітньо відома пряність готова до вживання.Це в нашій, незвичній до прянощів країні, кардамон додають в основному тільки в пряникове тісто, жителі південних і східних країн використовують його набагато частіше, тому що їм з дитинства відомі корисні властивості кардамону. Цією пряністю присмачують соуси і підливи для рибних і м’ясних страв, додають у напої та страви з фруктів. Араби часто п’ють каву з кардамоном, китайці — чай.

Кардамон буває двох видів — зелений і чорний. У нас більше відомий чорний. Корисні властивості зеленого кардамону аналогічні корисним властивостям чорного, а от смак і запах відрізняється. Аромат зеленого кардамону більш різкий і специфічний .

Кардамон: корисні властивості та протипоказання


Будь-яка пряність може бути ліками, а може і завдати шкоди, кардамон зовсім не виняток із правила. Тому краще знати заздалегідь чим корисний кардамон, а чим — шкідливий. Він протипоказаний людям з виразками шлунково-кишкового тракту (шлунка, дванадцятипалої кишки), інших протипоказань немає.

Має пряність кардамон і корисні властивості, причому унікальні. Відомі рецепти в яких корисні властивості кардамону використовуються для лікування важких захворювань, таких як астма і нефрит. Корисні властивості кардамону для лікування цих хвороб пояснюються присутністю в ньому речовин, що розріджує слиз, і бактерицидних з’єднань.

Чай і кава з кардамоном — корисні властивості

Корисні властивості кави з кардамоном були відомі з глибокої давнини. Пряність відтіняє аромат напою, знижує шкідливу дію кофеїну на серце і зігріває. Такий напій полегшує простудні прояви, лихоманку, рятує від фізичної слабкості, відновлює сили після хвороби.

Чай з кардамоном і корисні властивості цього напою найбільше відомі в Китаї, де ним лікували все, що відноситься до травному тракту, включаючи навіть зубний біль.

Кардамон і його корисні властивості для чоловіків

Всі прянощі — в тій чи іншій мірі афродизіаки, і вже тим більше кардамон, у якого навіть є друга назва — «райська ягода». Кава з кардамоном, корицею і ваніллю одночасно — це найбільш відомий любовний напій у ряді країн Сходу.


Кардамон корисні властивості для схуднення

Зараз, коли для багатьох стала актуальною тема схуднення, про кардамон заговорили знову. Корисні властивості кардамону для схуднення обумовлені його властивостями прискорювати обмін і виводити зайву рідину.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.