Про лікувальній дії помідора не дарма говорили наші далекі предки. Корисні властивості помідора багатьма десятиріччями перевірялися і доводити. Пояснюється це складом помідорів, який вражає різноманітністю і різноманіттям безцінних для здоров’я людини речовин. У помідорах містяться з’єднання, які здатні запобігати онкологічні та серцево-судинні захворювання. Помідори містять велику кількість вітамінів С, D, багато заліза і калію, що вже саме по собі говорить про користь помідорів. 

Красивий червоний колір помідорів забезпечується присутністю в їх складі речовини лікопін — одного з найпотужніших антиоксидантів, нейтралізуючого негативну дію вільних радикалів. Це унікальна речовина самим позитивним чином впливає на шкіру, допомагаючи відновити її колір і текстуру. Він прекрасно захищає і оберігає шкіру від засмаги. Крім того, в помідорах в значних кількостях присутній вітамін В і калій. Їх поєднання здатне знижувати артеріальний тиск і регулювати рівень холестерину крові. 

Вітамін К — чудовий помічник у підтримці здоров’я кісток. Користь помідора доведена і для сечовидільної системи. Так регулярне вживання в їжу помідорів знижує ризик захворювання інфекціями сечовивідних шляхів і навіть сприяє розчиненню каменів, що утворюються в жовчному міхурі. Необхідні помідори і при захворюванні цукровим діабетом, так як вони стабілізують рівень цукру крові. 

Незамінні помідори і в дієтичному харчуванні. Калорійність помідора становить всього близько 20 ккал. на 100 гр. Однак захоплюватися помідорами не варто, потрібно дотримуватися помірності в їх вживанні, інакше на собі можна випробувати не тільки користь, але і шкідливі властивості помідора. 

Шкідливі властивості помідорів

Помідор здатний викликати алергічні реакції, тому людям, схильним до алергій, слід проконсультуватися з фахівцем перед вживанням цього овоча. Також помідор небажано включати в раціон тим, хто має захворювання нирок або страждає артритом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.