Гостре інфекційне захворювання «краснуха» викликається тоговірусами, характеризується збільшенням лімфовузлів (потилиці і задньої частині шиї) і наявністю шкірної висипки.

Краснуха у дітей протікає, як правило, легко, рідко бувають ускладнення, після хвороби виробляється стійкий довічний імунітет до захворювання. Найчастіше нею хворіють діти від двох до дев’яти років, рідше — малюки до року. Можуть заразитися інфекцією і дорослі, при цьому краснуха у дорослих має ті ж симптоми як у дітей, тільки вони більш яскраво виражені і саме захворювання протікає набагато важче.

Краснуху не можна назвати дуже заразним захворюванням. Щоб заразитися, необхідний тривалий період і досить тісний контакт. Інкубаційний період — 15-21 день. Зазвичай шлях передачі інфекції повітряно-крапельний, але бувають випадки і контактної передачі (іграшки, постіль).

Окремим видом є вроджена краснуха, зараження нею відбувається в утробі матері, в таких випадках перебіг захворювання може мати дуже важкі наслідки. Вже до року у дітей можуть проявитися такі хвороби, як катаракта, вади серця, глухота.

Ознаки краснухи у дітей

Основні ознаки краснухи у дітей — це блідо-рожевий висип і збільшення потиличних і шийних лімфатичних вузлів. Висип (до 3-5 мм) спочатку проявляється на обличчі, з наступним швидким поширенням по всьому тілу, на долонях її не буває.

Краснуха має й інші симптоми у дітей:

  • легка лихоманка, незначне підвищення температури;
  • слабкість;
  • нежить, кашель;
  • можливо запалення слизової рота.

Іноді краснуха нічим себе не проявляє і симптоми у дітей розмиті, тільки поява висипу свідчить про захворювання. Щоб не сплутати ознаки краснухи у дітей з кором або алергічними захворюваннями, треба звернути увагу на висип. Вона дрібніше, не зливається, і поширюється дуже швидко (кілька годин, на відміну від кору — 2-3 дні). Після кількох днів, вона безслідно пропадає.

Лікування краснухи у дітей

Лікується краснуха у дітей виключно симптоматично, в основному в домашніх умовах. Зазвичай лікарі рекомендують:

  • Постільний режим;
  • Рясне тепле пиття;
  • Дієту;
  • Препарати кальцію.

При важких захворюваннях і ускладненнях лікування проводитися в лікарні. В основному призначають: анальгетики, сульфаніламіди, при необхідності антибіотики. Лікування передбачає і ізоляцію хворої дитини, навіть якщо зникли всі симптоми, враховується тривалий інкубаційний період.

Незважаючи на те, що ускладнення бувають рідко, тим не менш, вони можливі. До серйозних наслідків відносять: отити, артрити, ангіни, енцефаліт, менінгіт. 

Профілактика краснухи у дітей

Основною профілактикою краснухи вважається вакцинація. Щеплення ставляться в 12 місяців і 6 років. Дівчатка ще прищеплюються у віці 13 років, з метою запобігання можливого зараження в період майбутньої вагітності. Протипоказанням до вакцинації можуть бути: лімфоми, онкологічні захворювання, імунодефіцит, алергічні реакції на аміноглікозиди.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.