Якщо Ваш малюк почав вередувати більше звичайного, відмовлятися від їжі і підкашлює — будьте готові почути від лікаря, що у дитини не звична застуда, а, можливо, коклюш.

Це інфекційне захворювання, яке широко поширено серед дітей. Збудник коклюшу — паличка Bordetella pertusis. Передається вона здоровій дитині під час розмови або грі з хворим малюком і вражає переважно дихальні шляхи.

Дитячий коклюш протікає в 3 стадії:

Катаральна стадія. Дитина вередує, погано їсть, з’являється кашель. Але немає підвищення температури.

Стадія спазмалатичного кашлю. З’являється кашель, що посилюється вночі. Виникає 5-10 кашлевих поштовхів, потім новий вдих — галасливий, свистячий. Обличчя дитини в цей момент може набувати синюшного або багрову забарвлення. Наприкінці нападу можлива блювота.

Стадія одужання. Зменшується кількість нападів і поступово проходить кашель.

Як лікувати малюка в домашніх умовах?

Чим небезпечний коклюш для дітей будь-якого віку? При появі коклюшу у малюка до 1 року або він має середньотяжку, важку форму перебігу необхідно госпіталізувати в стаціонар. Решта випадків допускають проведення лікування вдома.

Які загальні рекомендації можна дати батькам: під час хвороби організм ослаблений, тому слід приділити увагу харчуванню — їжу давати часто, невеликими порціями, побільше вітамінів, а також бажано перебування на свіжому повітрі.

Що ж стосується ліків, тобто більш конкретні методи по боротьбі з кашлюк: антибактеріальна терапія максимально ефективна на першій стадію хвороби — катарально. Якщо вдалося вчасно діагностувати коклюш і почати терапію антибіотиками можна перервати розвиток хвороби.

Протикашльові засоби, на жаль, малоефективні. Можливе застосування протиалергічних препаратів — тавегіл, супрастин, адже паличка-збудник виділяє продукти життєдіяльності в кров людини і викликає аллергизацию організму.

Для розрідження мокроти виправдане застосування інгаляторів, проте ж, мається вікове обмеження: з 3-х річного віку. Ні в якому разі не можна застосовувати гірчичники та банки, так як тепловий вплив провокує кашель!!!!!

І головна рекомендація батькам дитини — навчитеся чекати, адже коклюш у дітей має довгий і непростий перебіг.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.