Якщо у вас не задалася кар’єра — швидше за все, ви щось неправильно зробили. Так-так, саме ви, а не сусід по офісу або дурний бос.

 
Психологи стверджують: є кілька поширених помилок, які заважають нам підніматися службовими сходами швидко і необтяжливо.
 
Помилка перша: без вищої освіти ніякої кар’єри.
 
Найкращі кар’єри, між іншим, робляться без профільної освіти: з учня слюсаря — у директора заводу, з репортера — в генерального продюсера, з закрійника — в дизайнери. Звичайно, по ходу справи отримати заочну освіту, яке систематизує практичні навички і підкаже напрям розвитку — нікому не завадить, але і без нього зневірятися не варто: не корочка головне, а руки і голова.
 
Помилка друга: чим більше букв, тим цінніший співробітник.
 
Будь-який менеджер з персоналу знає: якщо в здобувача резюме довше півтори сторінок, це погане резюме. Його господар не вміє відсортовувати важливе і неважливе, занадто часто міняє роботи і не цінує чужий час. Яка вже тут кар’єра, якщо ти виглядаєш погано вже на етапі резюме? У справжнього кар’єриста все коротко, чітко і по справі — і в резюме, і в звіті, і в бізнес-плані.
 
Помилка третя: у тридцять вже пізно починати з нуля.
 
Насправді не пізно ні в тридцять, ні в сорок, ні навіть у сорок п’ять. А у випадку з власним бізнесом — так і в шістдесят. Існують зовсім небагато професій, в яких неможливо досягти успіху після тридцяти: спортсмен, балерина і, напевно, космонавт. У всіх інших — не втрачайте надію!
 

Помилка четверта: буду працювати понаднормово — стану начальником.
 
А ось і ні. Станете тягловою конячкою, яку вичавлять і викинуть. Начальник — це не той, хто всю роботу може переробити сам, а той, хто може правильно її розподілити між правильними людьми.
 
Помилка п’ята: щоб зробити кар’єру, потрібно всім догодити.
 
Між іншим, найкращі кар’єри робляться завзятим сперечальниками і борцями за справедливість. Звичайно, якщо вони сперечаються не заради суперечки, а заради користі справи. Кожен раз, коли вам хочеться заперечити генеральну лінію керівництва — оспорюйте, тільки: з цифрами, документами, пропозиціями і конкретними стратегіями. Зазвичай назавтра такі сперечальники прокидаються заступниками директора. Так що немає ніяких перешкод для кар’єри у цілеспрямованого, талановитого і любить свою справу людини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.