У більшості випадків бджолині укуси не становлять загрози життю і здоров’ю людини. Однак для деяких постраждалих — укус бджоли здатний загрожувати вельми серйозними і небезпечними наслідками. У першу чергу, це стосується дітей і тих людей, у яких виявлена алергія на бджолину отруту. Важливу роль відіграє і місце локалізації укусу, зокрема, небезпеку можуть представляти укуси в голову, грудну клітку, ротову порожнину (наприклад, коли жива комаха випадково виявилося в напої або в їжі).

 
Серед симптомів бджолиних укусів виділяють загальновідомі — такі, як:
 
— Різка, пекучий біль у місці укусу;
— Зростаючий набряк і почервоніння ураженого місця;
— Наявність точки білого кольору в місці проникнення жала.
 
Розвиток алергічної реакції зазвичай відбувається протягом декількох хвилин — особливо швидкий її розвиток зазначається, якщо постраждала дитина. До основних симптомів відносять прогресуючий набряк в місці укусу, виникнення свербежу по всьому тілі, поява кашлю, задухи або утрудненого дихання схожого з нападом астми. 
 
Що робити після укусу бджоли?
 
Зазвичай впоратися з укусом бджоли і зняти набряк можна підручними домашніми засобами. Якщо ж людина отримала множинні укуси, на жаль, без кваліфікованої швидкої медичної допомоги тут не вдасться обійтися — множинні укуси представляють колосальну небезпеку навіть для здорової людини!
У разі якщо укус бджоли був одиничним, вдаються до подібного алгоритму дій:
 
Уважно оглядають місце укусу, виявляючи — чи залишилося в шкірі бджолине жало.
 
Якщо його вдалося виявити — жало потрібно видалити якомога швидше, оскільки, перебуваючи в шкірі, воно продовжує виділяти отруту. Видаляти жало найкраще пінцетом, намагаючись не стискати крихітний мішечок з отрутою, прикріплений до стрижня жала.
 
Місце укусу слід протерти горілкою або одеколоном.
 
Щоб сповільнити розвиток набряку і зняти пухлина — до ураженого місця необхідно прикласти холод.
 
Одним із заходів, який вважає екстренним лікування укусу бджоли, є прийом антигістамінних препаратів — тавегіл, супрастин, кларитин та ін.
 
Для дорослої людини достатньо 1-2 таблеток, для дитини ліки дають з розрахунку 0,1 таблетки на кожний рік віку.
 
Якщо всі вжиті заходи виявилися малоефективними і місце укусу продовжує стрімко набрякати, виникає кашель і задуха — невідкладно слід звернутися до лікаря! Тільки фахівцеві відомо, як лікувати небезпечні алергічні прояви найбільш сильними медикаментами. Не слід проявляти самовпевненість і займатися самолікуванням.
 
Зняти біль і запалення в ураженому місці допомагають компреси, змочені у відварі ромашки, шавлії, розчині харчової соди.
 
Що допомагає уникнути укусу бджоли?
 
У першу чергу, не рекомендується користуватися парфумами з різким або солодким запахом. Привертає бджіл і яскравий, кольоровий одяг, запах фруктів і солодощів. Помітивши бджолу — не варто розмахувати руками, намагаючись відігнати комаху: бджоли, як кажуть фахівці, не агресивні, однак крики і різкі рухи рук можуть бути сприйняті ними як спроба нападу .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.