Історія православ’я рясніє різноманітними, великими, навіть грандіозними подіями, де фігурують священномученики, які терпіли тортури в ім’я Христа, всі апостоли, що за життя і після смерті наставляли віруючих, сам Святий Дух, Ісус Христос з його чудесами-діянь і подальшим воскресінням, і, звичайно, Богородиця — свята Марія, що дала світу надію на порятунок в особі свого славного Сина.

День 14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії, якраз є щорічним святкуванням такої грандіозної події історії, коли в 910 році в одній з константинопольських церков при всеношної молитви здійснилося явлення Святої Діви. А оточена Вона була святими, ангелами з апостолами.

Радість і захоплення запанувало в заповненій людьми, що молилися церкви, коли Марія з преклонённимі колінами початку ревно молитися за всіх християн. І справжнє благоговіння і трепет охопив просящих, коли, завершивши молитву, Богоматір покривало з голови своєї зняла і, осяяна променями небесної слави, распростерла його над усіма віруючими, таким чином укривши і захистивши їх від усіляких проявів зла.

Народом же прийнято в це свято, крім молитов, використовувати явища природи як керівництво до подальших дій. Наприклад, якщо на Покров поріг будинку незаміжньої дівчини буде присипаний першим снігом — заміжжя її буде швидким і вдалим. Молоді дівчата відвідували в цю дату церква, віддаючи Богоматері прохальні молитви про хорошого і гідного жениху і щасливесімейне життя.

Народні прикмети на Покрову

Яка погода на Покрову, такою буде і зима.

Якщо лист з берези та дуба на Покрову впаде чисто — до легкого року, а нечисто — до суворої зими.

Якщо у вишні листя опаде до 14 жовтня — зима буде тепла, якщо ж вишня зелена — зима буде люта.

Зранку вітер з півдня, а по обіді із півночі — початок зими буде теплим, але згодом похолодніє.

Якщо в цей день сніг не покрив землю — не покриє в листопаді та грудні.

На Покрову вітер — весна буде вітряна.

Відліт журавлів до Покрови — на ранню зиму.

Якщо на Покрову сніг — буде багато весіль.

Хто сіє по Покрові, не має дати що корові.

Якщо на Покрову випав сніг, то буде він і в Дмитрів день (8 листопада).

Відліт журавлів до 14 жовтня — бути ранній зимі.

Білка до Покрови змінить шубку — зима буде добра.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.