Одне з найбільш животрепетних питань, яке хвилює всіх бажаючих схуднути — чи існує насправді універсальний спосіб схуднути за допомогою тренувань.

 
Кращим варіантом складання плану тренувань справді є суто індивідуальний, розроблений для конкретної людини, з урахуванням його статури,стану здоров’я, завдань, побажань, реакції серцево-судинної системи на навантаження, способу життя та інших факторів. Однак існують і правила, які підходять всім.
 
Без фанатизму. Одна знай поширеніших помилок бажаючих схуднути — спроба скинути вагу як можна швидше.Для цього часто починаються різкі обмеження в харчуванні і занадто інтенсивні фізичні навантаження. За місяць така людина, звичайно результату досягає — втрачає кілька кілограмів. Але це не можна назвати схудненням. Це,швидше, виснаження організму. Якщо продовжити такі тренування, можна отримати досить серйозні ускладнення — як фізичні, так, до речі, і психічні. А якщо припинити, то втрачені кілограми досить швидко повертаються, навіть при споживанні нормального, а не надмірної кількості калорій.
 
Для того, щоб схуднути правильно, досягти бажаних результатів і закріпити їх, худнути треба поступово, запускаючи при цьому необхідні для зниження ваги механізми. У першу чергу це перебудова обміну речовин з метою активізувати процеси розпаду жирової тканини.
 
Дотримуйтесь режиму. Для схуднення важливий не стільки сам характер виконуваних вправ, скільки режими, в яких вони виконуються. І якщо мова йде про тренування для схуднення, вам необхідна аеробне тренування.
 
Регулярність. Заняття повинні бути регулярними. Адже втрата ваги залежить не тільки від калорій, які ви витратили під час тренування, — але й від активізації процесу розщеплення жирів в організмі. Цей ефект закріплюється, якщо фізичні навантаження відбуваються регулярно. Часто задається питання, скільки треба займатися. Нормальна частота занять для схуднення — п’ять-шість, а то і сім разів на тиждень. Коли ми говоримо про фізкультуру, а не про професійний спорт або нарощуванні м’язової маси, дні відпочинку можуть бути і не потрібні .
 
Достатня тривалість. Оскільки при схудненні важливо витрачати енергію за рахунок розщеплення жирів, тривалість занять повинна складати не менше 45 хвилин. А краще — годину. Тільки в цьому випадку у витрати йде саме жирова тканина. Якщо заняття тривають менше, спалюються тільки спожиті за день вуглеводи. Дотримуйтеся помірної інтенсивності занять. Адже важко витримати годину важкого фізичного навантаження, та ще в пристойному темпі.
 
Враховуйте свій спосіб життя. Крім власне схуднення, в процесі тренувань можна поліпшити стан серцево-судинної системи і дати відповідне навантаження м’язам. Тому при побудові тренування використовуйте види навантаження, які допоможуть звести до мінімуму шкідливий вплив вашого повсякденного життя і одночасно розвинути бажані якості.
 
Кожній страві — свій час. Для схуднення одних навантажень часто недостатньо, необхідно також регламентувати харчування. Не вибирайте дієти, які обмежують калорійність. Краще правильно розподіляйте харчування протягом дня -за кількістю і характером з’їденого. Все,що з’їдається в першій половині дня, забезпечує організм енергією, а в другій -йде на побудову тканин і органів або в жировий запас. Враховуйте, в який час доби проходить тренування, і залежно від цього розподіляти калорійність денного раціону.
 
Про що треба пам’ятати. Правильний процес схуднення проходить поступово і в комфортному режимі. Заняття не дуже високої інтенсивності потрібні практично кожен день — і не менше 45 хвилин. При цьому враховується, що все з’їдене з ранку можна витратити в спортзалі, а післяобідні калорії покинуть вас дуже неохоче.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.