Кожен батько і кожна мати прагнуть повторити себе в своїх дітях. Добре, коли є що повторювати. Тому сімейне виховання для батьків- це перш за все самовиховання. Щоб дитина росла чесною, порядною людиною,батьки повинні бути для неї прикладом у праці, побуті, ставлення до людей і речей, в культурі поведінки.

 
Споконвіку в нормальних сім’ях дітей виховували в повазі до батьків і старших. Любов і ніжність до дітей поєднувалися з педагогічною вимогливістю, з прищепленням їм працьовитості, навичок до ремесла,рукоділля, нахилів до малювання, співу. Діти з малих років виконували різну домашню роботу, допомагали доглядати молодших братів і сестер.
 
Крім працьовитості, виховували чесність,правдивість, любов до рідного краю. Кращою наукою вважали слово, переконання.Ми повинні виховувати дітей насамперед красою своїх взаємин. Про це треба пам’ятати завжди. Перше, з чого дитина починає пізнавати світ, — це ласкава материнська усмішка, добрі очі, тиха колискова пісня. Дитина починає пізнавати світ з того, як каже її мати, як ставиться батько до матері. З цього і складаються її перші уявлення про добро і зло.
 
Особистим прикладом у виконанні домашніх обов’язків, успіхами на роботі, у громадському житті, батьки намагаються переконати дітей у необхідності бути старанними, працьовитими.
 
У дитині треба вітати все світле і хороше, бажання зразково поводитися. Але не слід і захваляти її, допускати вседозволеності, до дитини так само безглуздо, як і бути надмірно суворим. Той, хто намагається виховувати кулаком, — ніколи не знайде відгуку в душі дитини. Діти дуже чутливі до брехні та фальші. Ніколи не обіцяйте дитині, чого не можете виконати і ніколи не ображайте її. Якщо ви обійшлися з дитиною несправедливо, майте мужність вибачитися перед нею.
 
З малих років дитини слід привчати до самообслуговування. Вранці і перед сном мити не тільки обличчя, а й вуха і шию,чистити зуби, пере їжею мити руки. Своєчасно класти свої речі на місце,акуратно їсти, берегти одяг, чистити взуття.
 
Отже, успіхи у вихованні можливі тільки там, де батьківська любов і турбота поєднуються з вимогливістю, принциповістю, з умінням прищеплювати дітям почуття обов’язку, бажання поєднувати особисті інтереси з суспільними. Саме на такій високоморальності, етичності та ідеологічній основі і ґрунтується виховання дітей у сім’ї.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.