3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 №1621-VII, який вніс до головного податкового документа країни нове поняття — віськовий збір.

Хто є платниками військового збору?

Платниками війського збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, а також податкові агенти. Військовий збір справляється з доходів у вигляді заробітної плати, а також з інших доходів, перелічених у підпункті 1.2 пункту 16-1 Підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України. Ставка військового збору складає 1,5% від бази оподаткування. Якщо брати безпосередньо заробітну плату, то базою оподаткування, в даному випадку, є вся сума заробітної плати без вирахування єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб.

Військовий збір повинен утримуватися та сплачуватися з доходів, нарахованих починаючи з дати вступу в силу Закону №1621-VII, тобто з 03.08.2014 року. Доходи, нараховані до цієї дати, але виплачені після, обкладенню військовим збором не підлягають.

Приклад розрахунку військового збору із заробітної плати

Наприклад, заробітна плата працівника складає 4000 грн.

Утримуємо ЄСВ:

4000 * 3,6% = 144 грн. (Дт 661 Кт 651)

Утримуємо ПДФО:

(4000 – 144) * 15% = 578,40 грн. (Дт 661 Кт 641/ПДФО)

Утримуємо військовий збір:

4000 * 1,5% = 60 грн. (Дт 661 Кт 641/ВЗ)

Зарплата на руки 4000 – 144 – 578,40 – 60 = 3217,60 грн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.