Секретні болти і гайки (секретки)
Крадіжка коліс з автомобілів зародилася на зорі автомобілебудування, і протягом десятиліть колісні злодії доставляють чимало проблем автовласникам. Але в 1960роках минулого століття був створений простий, надійний і багато в чому навіть елегантний засіб проти крадіжки коліс - секретні гайки і болти, або секретки, які зараз користуються дуже високим попитом.

Що таке секретки?

Секретки, що виконують ті ж функції, що і штатне кріплення (болти або гайки, які утримують диск на ступиці), запобігають крадіжці, не даючи можливість зловмисникам зняти колеса без спеціального інструменту.

Дуже просто: секретки на колеса використовують той же принцип, що й звичайні замки. У самому простому випадку головки болтів або гайки мають особливу форму, і скрутити їх можна тільки за допомогою спеціального ключа, який повторює форму секретки. Найголовніше, що до одного комплекту секретних болтів або гайок підходить тільки один ключ, і продаються вони обов’язково разом.

Так що порівняння секреток з замками аж ніяк не випадкове: болти тут грають роль замка, а інструмент для роботи з ними - єдиний ключ для цього замку.

Встановлюються секрети по-особливому: по одному болту або гайці на одне колесо. Тобто, всі болти на колесі залишаються штатними, а один замінюється секреткою. У цьому випадку зловмисник відкрутить три болта або гайки, але упреться в секретку, і буде змушений піти з порожніми руками. Ну, або з трьома болтами.

Такі різні секретки

Існує досить-таки велика різноманітність секреток, що відрізняються по виконанню, типом секрету, наявності додаткового захисту і т.д.

Виконання. Існує два види секреток - болти і гайки. Секретні болти використовуються, як правило, на європейських автомобілях, а гайки - на азіатських і американських. Хоча тут бувають і винятки.

Тип секрету. Саме тип секрету визначає якість, надійність і безпеку секреток. Найпростіші болти або гайки мають не шестигранну, а більш складну форму, що утруднює використання стандартних ключів. Найскладніші секретки круглі і гладкі, а секрет виконаний у вигляді різних канавок, гнізд, пропилів та інших елементів усередині головки (причому нерідко секрет зверху закривається ковпачком, що імітує звичайний шестигранний болт).

Додатковий захист. Мінус простих секреток в тому, що їх можна (якщо вони не втоплені в колодязі диска) відкрутити за допомогою звичайного газового ключа. Найпростіший захист від цього - вільно обертове кільце навколо головки болта або гайки. Кільце не дає можливості ключу підчепити болт, підвищуючи ступінь захисту.

Правильний вибір секреток

Здавалося б, чого тут думати - раз у кожного комплекту секреток свій індивідуальний ключ, то можна просто купити це кріплення, прикрутити ним колеса і користуватися! Однак навіть у виборі секретних болтів є свої особливості.

Наприклад, найменший захист забезпечують секретки із зовнішнім секретом - їх можна досить просто відкрутити за допомогою газового ключа, або особливої «відмички», якою може володіти зловмисник.

А купувати секретні болти або гайки найкраще в іншому регіоні, ідеальний варіант - через інтернет-магазин, розташований в іншому місті. Чому? Просто тому, що «місцеві» злодії вже знають особливості секреток, що продаються у вашому регіоні, і зможуть підібрати під них ключ. Так що покупка, зроблена подалі, підвищує безпеку.

Також необхідно приділяти увагу міцності секреток, вони повинні бути надійніше і міцніше штатних болтів і гайок. Чому? Та просто тому, що зловмисник обов’язково спробує відкрутити секретний болт за допомогою зубила або іншого інструмента, що не дає пощади металу. І нехай краще болт не дасть шансів зубилу.

Але головне правило покупки секреток полягає в тому, щоб вони підходили для Вашого автомобіля. В першу чергу, секретки повинні бути тієї ж довжини, що і штатні болти, інакше не вийде отримати надійного кріплення. І обов’язково зверніть увагу на масу - надто важка секретка розбалансує колесо, що дуже неприємно.

Секретки на колеса: пара слів про недоліки

Всім хороші секретки - і надійні, і міцні, і колеса не дадуть вкрасти. Але є у них і деякі недоліки, які, правда, анітрохи не заважають користуватися цим засобом безпеки.

Головна проблема секретних болтів - сам секрет. Незахищені елементи секрету можуть забиватися брудом або деформуватися (тим же зубилом, яке використовував  злодій), і в цьому випадку відкрутити болт за допомогою спеціального ключа буде або дуже складно, або зовсім неможливо. Що робити? Рішення одне - їхати в автосервіс, там такі проблеми вирішують за пару хвилин.

Інша проблема - ключ. У нього є одна тонкість експлуатації: при затягуванні та відкручування секреток до ключа не можна докладати занадто велике зусилля. Прикладіть трохи більше сил - зламаєте ключ або зіпсуєте секрет. З цієї причини ключу не можна «допомагати» важелем (іншим ключем або фомкой) — так інструмент точно зламається, і Вас знову чекає дорога в автосервіс.

А в іншому секретні болти і гайки - це просте, універсальний і зручний засіб захисту коліс автомобіля від крадіжки. Витративши трохи грошей на покупку і часу на установку, Ви вбережете себе від багатьох неприємностей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>