Сироїдіння — це один з видів вегетаріанства. Суть, як легко здогадатися з назви, в тому, що їжа, споживана людиною повинна бути сирою, будь-яка обробка, термічна і не тільки, виключаються. Харчування сироїдів грунтується на двох принципах — все залежить від того, про яке сироїдінні йде мова: тимчасове або часткове сироїдіння — прихильники цього підходу до їжі, прагнуть максимально зберегти харчову цінність продуктів, тому й обходяться без обробки їжі.

Повне, радикальне сироїдіння — такі сироїди відстоюють «раціональність» свого меню з еволюційної точки зору. Як кажуть сироїди, в харчовому ланцюжку людини оброблена їжа була відсутня, споживаючи її у природному вигляді, такому, якому вона проростає в дикій природі. З цієї ж причини відбувається і відмова від м’яса і тваринних продуктів — сира їжа вважається ними найбільш природною і відповідною для нашого організму.

Меню сироїда

Отже, відкинувши не тільки продукти тваринного походження, а й будь-яку обробку їжі, ми, звичайно, замислюємося, що ж їдять сироїди. На це будь сироїд відповість, що природа настільки багата природними продуктами, що ніякого м’яса та термічної обробки і в помині не потрібно. Перелік того, що є сироїду:

  • будь-які овочі, фрукти в сирому вигляді;
  • сухофрукти висушені на сонці;
  • горіхи без прожарювання, додавання солі або цукру;
  • злаки — їх перед споживанням слід вимочувати добу, а потім пророщувати у вологому середовищі;
  • олії холодного віджиму.

Взагалі, в харчуванні сироїдів, до здивуванню не сироїдів, провідну позицію займає зелень — всі види салату, петрушка, кріп, кінза, базилік і т.п. На думку сироїдів, зелень містить величезну кількість легко засвоюваного білка, і влітку саме вона повинна бути основою (35-50%) раціону. Взимку — це фукус і морська капуста. Далі йдуть фрукти. Вони повинні відповідати наступним нормам: зростати на сонці, містити насіння для наступного розмноження, падати на землю при дозріванні. Як не смішно, а саме так.

Що стосується овочів, коренеплодами сироїди об’їдатися не рекомендують — занадто багато крохмалю, інші обмежувати не варто.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.