Домашня аптечка повинна бути в кожному домі. Адже хвороба — справа непередбачувана.  Значить, на всякий випадок вдома потрібно тримати ліки від різних хвороб. А ось які — давайте розберемося. До складу домашньої аптечки обов’язково повинні входити:

1. Перев’язувальні матеріали: бинт стерильний — для перев’язок, вата (або ватяні диски) лейкопластир медичний (для фіксації) і бактерицидний (при порізах  та ранах), еластичний бинт — для фіксації при переломах, а також для накладення компресів, жгут — для зупинки кровотечі.

2 . Матеріали для обробки ран, опіків: пантенол — при опіках, ранозагоювальний засіб, перекис водню 3% — застосовується для невеликих кровотеч і обробці ран, йод, зеленка — для дезінфекції ран при великих і глибоких ранах обробляти йодом можна тільки краї.

3. При застуді та грипі: парацетамол, еффералган або нурофен — для зниження підвищеної температури (температура вище 39,0 у дорослої людини і 38,0 градуса у дитини), при перших симптомах грипу та застуди: противірусні препарати і імуномодулятори (амізон, анаферон і т.п.), спрей або таблетки для розсмоктування при болях у горлі ( Гексорал — спрей, Стрепсілс, Інгалипт ), відхаркувальні засоби (пектусин, амброксол, ін ), краплі в ніс для полегшення дихання і зниження набряку носа: фармозолін, санорин, називін.

4. Знеболюючі засоби: валідол (нітрогліцерин, карвалол ) — при серцевих болях, стенокардії і т.п., Дротаверин (наша Но-шпа), спазмалгон — для зняття спастичних болів і при хворобливих менструаціях, анальгін, темпалгин, мазі, для зняття м’язового болю

5. Допомога при проблемах з шлунково-кишковим трактом: фестал (Мезим) — ферменти, що допомагають з травленням, активоване вугілля — при харчових отруєннях.

Важливо: при болях в животі, застосовувати знеболюючі препарати не варто, до консультації з лікарем, тому це може перешкодити в діагностиці.

6. Протиалергійні препарати: кларитин, діазолін, тавегіл та ін.

7. Інше: градусник, ножиці, пінцет, грілка, нашатирний спирт — при непритомності

Важливо: зберігати ліки слід в темному, прохолодному місці, подалі від дітей і тварин. При зберіганні, на кожних ліках повинно написано його назва термін придатності, і дуже бажано, щоб воно лежало в рідній упаковці і разом з інструкцією.

Один раз приблизно на півроку необхідно проводити ревізію всіх ліків в аптечці, поповнювати запаси і викидаючи з вичерпаним терміном придатності.

З наближенням літа ліки необхідно перемістити в холодильник, для дотримання температурного режиму.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.