При підвищеній вологості повітря намагайтеся частіше провітрювати приміщення. Досить робити це 3-4 рази на день по 5-10 хвилин. Сучасні пластикові вікна мають режим провітрювання, для його включення потрібно повернути ручку і відкинути вікно на себе так, щоб воно зайняло положення по діагоналі. Це не тільки позбавить від виниклої проблеми з підвищеною вологістю, а й позитивно позначиться на здоров’я всіх мешканців квартири, адже підвищена вологість повітря сприяє розвитку різних видів цвілі, грибків, бактерій. Втрати тепла при такому провітрюванні в холодну пору року будуть незначні, а мікроклімат в приміщенні нормалізується.
 
Вологість в деякій мірі залежить від температури в кімнаті. Оптимальний температурний рівень в житлових приміщеннях складає 18-22 градуси. При ретельному контролі рівня температури і вологості в будинку ризик того, що пластикові вікна почнуть пітніти, зводиться до нуля.
 
При порушенні режиму конвекції в приміщенні рекомендується зробити отвори для повітря в підвіконні. Можливо, що в кімнаті встановлена дуже широка батарея, або є великі предмети, які закривають опалення, внаслідок чого тепле повітря не доходить до скла, і вони залишаються холодними, що є причиною появи на них конденсату. А можливо, що при установці пластикових вікон були встановлені широкі підвіконня, які також перешкоджають руху теплого повітря вгору, до вікон.
 
Якщо поява конденсату на пластикових вікнах пов’язано з установкою занадто широкого склопакета, можна лише порадити якомога більше провітрювати приміщення для зменшення вологості повітря. Можна також встановити кондиціонер, який буде регулювати вологість повітря в будинку. Але слід пам’ятати, що необхідна тільки якісна спліт-система, яка впорається з нормалізацією мікроклімату в приміщенні.
 
Якщо процес конденсації на вікнах пов’язаний з установкою однокамерного пакету, можна порадити звернутися у фірму, яка займається встановленням пластикових вікон з проханням заміни однокамерного пакету на двокамерний. Всі вікно при цьому міняти не потрібно, тільки склопакет.
 
Якщо пластикові вікна потіють через дефект вікна, необхідно звернутися у фірму, яка його встановлювала, з відповідною заявою — і проблема буде вирішена. Але робити це потрібно тільки після того, як будуть усунені всі можливі причини підвищення вологості повітря в квартирі.
 
Необхідно ретельно стежити за системою вентиляції і вчасно чистити або міняти вентиляційні решітки. Також необхідно перевірити, чи справна система вентиляції — можливо, сусіди заради збільшення площі своєї кухні перекрили вентиляційний короб.
 
При великій кількості квітів на вікні необхідно більшу частину з них або навіть всі прибрати з підвіконня.
 
Після проведення ремонту в квартирі потрібно як слід провітрити і просушити приміщення.
 
При появі на пластикових вікнах конденсату не слід відразу ж звертатися з претензіями та скаргами у фірму, що встановила вікна. Велика ймовірність того, що проблема криється всередині приміщення. Усунувши усі можливі причини появи вологи самостійно, ви швидше за все позбавитеся від цієї проблеми раз і назавжди.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.