Булімія — це неконтрольований напад голоду. Чому ж при даній патології хворі худнуть до стадії кахексії? Зі статті ви дізнаєтеся, якої вікової категорії та статевої приналежності хворі схильні до цього захворювання і як вона протікає.
 
Багато дівчат мріють бути стрункими. Вони готові на все, щоб ловити на собі погляди захоплених шанувальників. Існує така проблема, і властива вона, в більшості своїй, представникам жіночої статі у віці від 15 до 40 років, яка називається булімія.
Булімія — це неконтрольований напад голоду, що виникає раптово і супроводжується головним болем і болем у верхній частині живота, який досить важко контролювати. Ця патологія виникає при захворюванні центральної нервової або ендокринної систем. Хворі бояться подібних нападів голоду, побоюючись набрати зайву вагу, і починають діяти: вони намагаються менше їсти, приймають препарати для зниження ваги і навіть викликають блювоту відразу після їжі. Пізніше спроби викликати блювоту зростають до 5-8 разів на добу, і відбувається це без зв’язку з прийомом їжі. Днів через двадцять, з блювотою такої інтенсивності, на слизовій стравоходу починають з’являтися розриви (ерозії), і пацієнти скаржаться на болі стравоходу, в блювотних масах з’являється кров (прожилки крові різного ступеня вираженості). Але на це найчастіше хворі уваги не звертають, тому що захоплені зниженням ваги.
 
Потім з’являються проблеми з печінкою і серцем. Десь через 2 роки (у деяких випадках і раніше) вони з’являється виразка стравоходу, шлунка, різних відділів кишечника. Якщо стаж булімії значний, може спостерігатися випадання зубів і волосся. З цими скаргами (випадання волосся і зубів, болі в животі, прожилки крові в блювотних масах, загальна слабкість) такі хворі і звертаються в медичні установи. І якщо кахексія не така виражена, лікар може нічого і не запідозрити.
 
Так вони худнуть роками і не помічають, як опиняються в крайньому ступені виснаження. І тільки завдяки близьким або знайомим опиняються на лікарняному ліжку. Саме в стаціонарі таким хворим ставлять діагноз булімія. Пацієнти зазвичай лікуються у психіатра, адже причина цієї хвороби — в голові. Лікування може тривати кілька років, але повністю вилікується не вдасться — захворювання вважається хронічним.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.