Гандбол — це командна гра з м’ячем. У грі беруть участь дві команди по сім чоловік у кожній. У гандбол завжди грають в закритих приміщеннях. Майданчик для гри має розміри 40×20 метрів.

М’яч для гандболу важить 425-475 грамів у чоловіків. У жінок він важить 325-375 грамів. Гра складається з двох таймів по 30 хвилин. Перерва між таймами становить 10 хвилин.

Метою кожної команди є закидання м’ячів у ворота суперника. Та команда, яка набере більше очок і виграє. Гравець не має права кидати м’яч у ворота суперника, якщо знаходиться ближче, ніж на 6 метрів від них.

М’яч у грі береться руками. У разі, коли після завершення змагання рахунок нічийний, то призначається додатковий час: два тайми по 5 хвилин. Якщо в ці два тайми не забивається гол, і рахунок як і раніше залишається нічийним, то призначається ще один такий же тайм. Після цього, якщо рахунок нічийний, призначається пенальті — удар з 7 -метрової позначки по воротах суперника. Кожна команда здійснює по п’ять ударів по воротах.