Інфляція — це економічний процес протягом, якого підвищується загальний рівень цін на різні товари і послуги. Інфляція є довгостроковим і стабільним процесом, яким володіють всі країни світу.

Під час інфляції (до уваги береться довгий період з використанням однієї і тієї ж суми грошей) споживач з кожним разом може купувати все менше продукції цього року за ті гроші, наприклад, за які він міг собі дозволити все в минулому році.


На жаль, процес інфляції неминучий і необхідний для підтримки економіки держави. Але не варто плутати інфляцію зі стрибком цін. Стрибки цін — являють собою блискавичний і несподіваний процес, який має максимально низьку тривалість, крім того при стрибку цін можливий варіант їх стабілізації по закінченню деякого часу. А інфляція ніколи не стабілізується і буде повільно, але упевнено продовжуватися.

Іноді про зміни інфляції не говорять прямо, замінюючи цей термін іншими словосполученнями, наприклад, гроші частково знецінилися, або купівельна спроможність несподівано знизилася і т.п. Але не варто думати, що інфляція — це підвищення абсолютно всіх цін у країні і на всі товари. Ні, інфляція діє в загальному плані, впливаючи на дефлятор ВВП, в деяких випадках зміни цін непомітні, або взагалі відсутні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.