З’явилися в сім’ї гроші, начебто нічого серйозного не купували, а грошей вже немає… Напевно, небагато було?

 
Що цікаво, подібна ситуація не завжди залежить від рівня добробуту сім’ї. Чим більше грошей — тим більше витрат.
 
Згідно з численними опитуваннями психологів і соціологів, найчастіше причиною сімейних конфліктів і розбіжностей є гроші. Уникнути цього допоможе ретельне планування сімейного бюджету.
 
Сімейний бюджет — це перелік доходів і витрат членів сім’ї.
 
Види сімейного бюджету:
 
  • спільний
  • роздільний
  • пайовий
 
Планування сімейного бюджету необхідно для того, щоб контролювати і економити гроші, для можливого їх оптимального вкладання. Найпримітивнішим способом ведення домашньої бухгалтерії є записна книжка, блокнот, куди від руки вносяться необхідні статті по пунктах: «Доходи», «Витрати», із зазначенням конкретних дат.
 
Більш зручним і вдосконаленим способом ведення сімейного бюджету буде комп’ютерна програма Exel, що надає можливість автоматичних підрахунків, побудова графіків. В Інтернеті можна знайти різні програми, спеціально призначені для домашньої бухгалтерії.
Запорукою успішного планування сімейного бюджету є щоденність і ретельність .Спочатку це заняття може викликати нудьгу і тугу, але потім, відчуття того, що фінансове становище сім’ї знаходиться під контролем, додасть ентузіазму і гордості.
 
Фахівці рекомендують всі доходи бюджету розділити на три частини:
 
Постійні витрати (харчування, проживання, проїзд).
Обов’язкові заощадження (5-7 %).
Засоби для інвестицій.
 
Щодня необхідно фіксувати всі витрати: постійні і спонтанні. Для раціонального використання сімейних грошей важливо скласти список необхідних покупок за ступенем важливості.Таким чином, можна убезпечити себе від непотрібних або неважливих покупок, від покупок за завищеними цінами. Як часто буває: пішов у магазин за хлібом, а до того ж накупив продуктів, без яких можна було б обійтися. Особливу небезпеку становлять супермаркети, де розташування вітрин і товарів продумано так, щоб покупець якомога довше затримався і якомога більше зробив покупок.
 
Завдяки зведеному сімейному бюджету, можна побачити, куди «течуть» гроші, менше витрачати на дрібниці, більше відкладати на великі покупки і заощадження.
 
Економія грошей категорично неприпустима щодо здоров’я, дітей та освіти.
 
Обов’язкові заощадження фахівці рекомендують зберігати не вдома, а в банку. По-перше, так можна уникнути втрати грошей внаслідок квартирної крадіжки, пожежі та інших непередбачених ситуацій. По-друге, таким чином можна примножити гроші за допомогою нарахування відсотків від банківських вкладів. Це стосується і пластикових карток. У разі втрати картки, її з легкістю можна заблокувати, а на залишок карткових грошей капають відсотки.
 
Інвестиції — довгострокове вкладення капіталу з метою отримання прибутку. Інвестувати свої заощадження можна в нерухомість, золото, долари, євро. Без детального вивчення тенденцій інвестування і без консультації експертів куди вкладати свої гроші — ризикована справа.
 
Планування сімейного бюджету навчить керувати грошима, допоможе уникнути сварок в сім’ї і досягти фінансового благополуччя.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.