Скрапбукінг (scrapbook: scrap — вирізка, book — книга) являє собою вид рукодільного мистецтва, який полягає в оформленні та виготовленні особистих або сімейних фотоальбомів.
 
Даний вид творчості — це спосіб зберігання сімейної й особистої історії у вигляді записів, малюнків, газетних вирізок, фотографій, а також інших пам’ятних дрібниць. При цьому використовується своєрідний спосіб передачі та збереження історій з використанням тактильних і візуальних прийомів.
 
Головна ідея скрапбукінгу — це виконати збереження фотографій, а також інших пам’ятних речей на тривалий термін для наступних поколінь.
Зазвичай під цим словом ховається більш широкий переклад: альбом для вирізок із ЗМІ, або альбом для наклеювання вирізок. Але у звичайному розумінні цього слова: скрапбукінг це фотоальбом, який декорований спеціальним чином. Він складається з окремих листів, який є закінченою думкою, яка виражається за допомогою фотоколажів.
 
Ці альбоми охоплюють різні теми: канікули на морі, народження дитини, ювілей, весілля тощо.
 
Слід зауважити, що в колекціях майстрів скрапбукінгу можна знайти альбоми — акордеони альбоми у вигляді будиночків, і навіть окремі листівки. Розрізняють також цифровий скрапбукінг, який використовує для прикраси та оформлення комп’ютерні програми.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.