Рецепт тіста для біляшів на воді

Рецепт цього тіста згодиться не лише для приготування біляшів, а й для смажених пиріжків.

Інгредієнти: борошно — 4 ст; дріжджі (пресовані) — 20 г; сіль — 1 ч. ложка; вершкове масло — 2 ст. ложки; яйце — 1 шт .; вода — 250 мл.

Приготування.  Борошно просіваємо. Дріжджі заливаємо теплою водою (можна додати щіпку цукру для більш інтенсивної активації) і ставимо активізуватися на 7-10 хвилин або до тих пір, поки поверхня води не покриється піною.

Беремо 3 склянки просіяного борошна і додаємо до неї м’яке вершкове масло, яйце, чайну ложку солі і дріжджовий розчин. Замішуємо опару і залишаємо її підійти в теплі на 1 годину. Після закінчення часу підсипаємо до опари ще склянку борошна і замішуємо вже більш гладке, еластичне і сформованное тісто. Залишаємо його підійти ще на 30 хвилин, не забувши накрити рушником, щоб не обвітрилося.  Тепер з тіста, що підійшло можна ліпити пишні здобні біляші.

Смачне тісто на біляші на дріжджах

Інгредієнти: борошно — 500 г; молоко — 1 ст.; дріжджі (сухі) — 1 ч. ложка; цукор — 1 ч. ложка; сіль — 1 ч. ложка; рослинне масло — 1/3 ст.; яйце — 1 шт.

Приготування. Молоко підігріваємо приблизно до температури трохи вище кімнатної і знімаємо з вогню. Температура молока надзвичайно важлива, так як саме від неї залежить процес «оживання» дріжджів, якщо температура буде недостатньою — дріжджові гриби не активізуються, а якщо надмірно високою — загинуть.

В підігрітому молоці розчиняємо чайну ложку цукру, саме він надалі й стане поживним субстратом для дріжджів. Ну а далі вводимо самих «винуватців торжества» — дріжджі. Чекаємо, поки поверхня молока покриється характерною пінної «шапочкою», яка свідчить про активізацію дріжджів (зазвичай на це йде не більше 10-12 хвилин).

Борошно просіваємо і змішуємо з сіллю. Вбиваємо до борошна одне яйце, вливаємо дріжджовий розчин і рослинне масло. Замішуємо гладке і пружне, але як і раніше м’яке, тісто. При необхідності кількість борошна можна зменшити або збільшити — все залежить від її вологості.

Даємо тісту підійти, накривши рушником, 1,5 години, після чого можна використовувати його за призначенням. В даному рецепті молоко можна сміливо замінити кефіром або кисляком, але при цьому дріжджі як і раніше необхідно буде розвести і активізувати в теплій воді, 30-40 мл для цього буде достатньо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.