28 відсотків доріг в світі мають лівобічну схему руху. По лівій стороні їздять 34% населення Землі. Вважається, що головною причиною поширення лівостороннього руху стала колоніальна політика Великобританії, де лівосторонній рух був законодавчо закріплений в XVIII столітті. Тому більшість країн з лівостороннім рухом автомобілів — колишні британські колонії та залежні території.Країни Європи, в яких прийнято лівосторонній рух — Великобританія, Ірландія і Мальта. Кіпр теж лівобічний, якщо вважати його Європою.

Країни Азії з лівостороннім рухом — Японія, Індія, Шрі -Ланка, Пакистан, Індонезія, Таїланд, Непал, Малайзія, Гонконг, Сінгапур, Бангладеш, Мальдівські острови, Макао, Бруней, Бутан і Східний Тимо .

Країни Океанії з лівим рухом — Австралія, Нова Зеландія, Папуа — Нова Гвінея, Кірібаті, Науру, Самоа, Тонга і Фіджі.

Країни Африки, де їздять по лівій стороні — ПАР, Уганда, Ботсвана, Замбія, Зімбабве, Кенія, Лесото, Маврикій, Мозамбік, Намібія і Свазіленд.

Країни Латинської Америки, де їздять ліворуч — Ямайка, Суринам, Антигуа і Барбуда, Багамські Острови, Барбадос і Гайана.

Відомі випадки переходу цілих країн з лівостороннього руху на правосторонній і навпаки. Так, 3 вересня 1967 Швеція в один день змінила лівосторонній рух на правосторонній.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.