Не секрет, що донорська кров дуже потрібна в медицині, ну а часом вона навіть просто необхідна, тому донори завжди були і будуть затребувані. У старі часи донорство було популярним, можна навіть сказати, модним і вже безумовно благородним заняттям. Як зараз справи в даній сфері неясно, проте є один аспект, який у всі часи буде важливим аргументом на користь донорської здачі крові — це досить значна користь нашому здоров’ю.

Плюсом донорства є не тільки те, що регулярна здача певної кількості крові вкрай благотворно впливає на роботу серцево-судинної системи, знижуючи ризики її захворювань, в тому числі і виникнення інфаркту — донорство приносить і іншу користь здоров’ю.

Втрачаючи кров наш організм регулярно оновлюється, а це в свою чергу дозволяє певною мірою уповільнити процес старіння і збільшує тривалість життя донора (приблизно на 5-8 років).

Також донорство дозволяє знизити навантаження на такий життєво важливий орган, як печінка, а також знижує можливість захворіти подагрою, артритами і артрозами.

Дуже корисно здавати кров жінкам у віці 40-55 років, так як це допоможе значно полегшити період клімаксу.

В якості мінусів донорства можна назвати тільки те, що далеко не всі зможуть нормально переносити регулярну здачу крові — деякі не пройдуть відбір ще на стадії спільного обстеження можливого донора, інші ж просто відчуватимуть неприємні симптоми і слабкість після процедури. У деяких же випадках регулярна здача крові може порушити нормальний обмін речовин в організмі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.