Найпоширеніший віник для лазні зроблений з берези. Крім того, що він володіє приємною гнучкістю, він ще й містить ферменти, які знімають запалення, загоюють рани і виводять зайву рідину.

Ефірні речовини, які виділяються з берези, допомагають вилікувати бронхіт і виводять з легких мокроту. Для приготування віника найкраще брати березу пухнасту.

Гарний у лазні і дубовий віник. За рахунок своєї міцності його вистачить на 4 процедури. До того ж дубильними речовинами з цього дерева лікують шкірні захворювання і пітливість.

На Кавказі найчастіше користуються евкаліптовими віниками. Вони цінуються за рахунок своїх антисептичних властивостей, а при взаємодії з парою ще й виходять ефективні лікувальні інгаляції. Єдиний недолік віників з евкаліпта в тому, що вони дуже тонкі і доводиться прикладати багато зусиль, щоб з ним попаритися. Тому часто евкаліпт в вінику змішують з гілками дуба або берези.

Тим, хто страждає на ревматизм або подагрою, рекомендується віники з кропиви. Тільки перед тим, як паритися, його потрібно кілька разів змочити по черзі, то в холодній, то в гарячій воді, тоді він перестане обпалювати шкіру.

У будь-якому випадку, який би ви віник не обрали, потрібно знати міру. Якщо ви відчуєте дискомфорт, то краще припинити процедуру. Щоб не нашкодити. Прислухайтеся до свого організму і будете здорові.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.