Зазвичай арахіс вважається горіхом, хоча насправді має пряме відношення до бобових. Батьківщиною його визнана Бразилія, поява в Європі відноситься до 16 століття, в нашій країні — до 18 століття . Сьогодні арахіс не тільки вживають в їжу. З нього роблять масла та розчинники, використовують для виготовлення медикаментів і текстильних матеріалів. 
 
Арахісове масло широко поширене в кулінарії, косметиці та миловарінні, а також у виробництві якісного маргарину і шоколаду. Макуха, що залишився після виготовлення масла, йде на приготування халви, цукерок і борошна.
 
СКЛАД І КОРИСТЬ
 
Арахіс багатий білками, вуглеводами, жирами, мінеральними речовинами і вітамінами. Як і інші бобові, арахіс — популярний народний засіб для лікування. Щоденний прийом 20 горіхів поліпшить стан серця, нервової системи, кровотворення, слух і пам’ять. Чудова властивість арахісу — здатність зменшувати кількість зморшок. Адже в горіхах міститься ресвератрол, що уповільнює старіння. У арахісі багато аргініну — амінокислоти, що викликає розширення судин, а значить, здатної знизити тиск.
 
Арахіс також знижує холестерин, запобігає виникненню хронічних захворювань і дає можливість контролювати харчування. Він зміцнить виснажений організм і допоможе в боротьбі із зайвою вагою: жири і білки легко засвояться, швидко наступить насичення, а вага при цьому не збільшиться. А все тому, що половина жирів, що містяться в арахісі корисні для серця. Це ті ж жири, які є в авокадо і маслі оливок.
 
Арахісові масло, борошно, паста і сам арахіс багаті фітостеринами — речовинами, які блокують проникнення в кров холестерину. Арахіс має більш сильні антиоксидантні властивості, ніж червоні вина або зелений чай, а в смаженому вигляді з шкіркою представляє більш потужний антиоксидант, ніж чорниця.
 
ВЖИВАННЯ
 
Смажений арахіс додають у десерти, салати і макарони, варена — в в соуси і супи. Шкурки від горіхів заварюють, отримуючи ароматний заспокійливий чай. Арахісова мука не містить глютену (клейковини). Популярними в усьому світі продуктами стали арахісове масло, солоний арахіс, арахісове печиво і цукерки, і звичайні смажені і очищені горіхи. Сьогодні ці горіхи вживаються як закуска, додаються на гарнір і в коктейлі.
 
Смачні ласощі виходить з вареного арахісу. У США його готують з неочищених зелених горіхів. Горіхи відварюють в розсолі і вживають на закуску. Останнім часом з’явилися нові рецепти приготування арахісу: в смаженому вигляді  коли можна їсти їх разом зі шкіркою.
 
Знаменитий американський бутерброд з маслом з арахісу досі залишається найулюбленішим в Америці. В Африці арахісової пастою лікують захворювання, викликані недостатністю харчування. Для такої пасти не потрібні вода і холодильники, що дуже важливо для слаборозвиненою країни.
 
Продукти з арахісу доступні в будь-який час року і добре зберігаються. Наприклад, банка з арахісовим маслом може півроку простояти в коморі, в холодильнику — рік, а в морозильній камері — і того довше. Упаковка з смаженим арахісом збережеться в холодильнику до року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.