Колось казали «Батько в будинку голова, а мати — душа». Для сучасної сім’ї не має принципового значення, хто його очолює. Головним в сім’ї може бути і чоловік, і дружина. Це право вони набувають насамперед своїми моральними якостями.
 
Голова сім’ї повинен вміти виховувати дітей, дбати про високий громадському авторитеті членів сім’ї, підтримувати в них почуття відповідальності за моральне обличчя сім’ї та гордості за її трудові традиції. Рівноправних взаємин підтверджується більш-менш рівноцінним виконанням побутових обов’язків усіма членами сім’ї.
 
У сім’ях, де панують злагода, взаємодопомога і підтримка, подружжя завжди має більше часу спільного відпочинку, виховання дітей, для занять улюбленими справами. Духовна єдність, спільність поглядів і переконань зміцнюють сім’ю.
І все ж ще спостерігаються залишки нерівності подружжя в побуті. Досі жінка більше чоловіки витрачає сил і часу на роботу по дому, догляду за дітьми. У неї залишається менше можливостей для відпочинку, участі у виробничій та громадській діяльності. Нерідко й тепер «жінка за три кути будинок тримає, а чоловік — за один», як кажуть у народі.
 
Жіноча натура імпульсивна, і дружина часто не може прощати чоловікові, що він так легко втратив престиж годувальника: заробляє не більш неї, права глави сім’ї відстояти не може. Що ж це за чоловік?
 
Однак мудра жінка не принизить чоловіка, не «розвінчає» його як главу сім’ї, змушуючи, щоб він, немов школяр, кожен раз випрошував у неї грошей на обід або транспорт.
 
Важливі соціальні, психологічні процеси, що відбуваються в сучасній сім’ї, вимагають від подружжя високої культури взаємин. Найбільше виникає конфліктів, і від цього страждають, як правило, ті подружжя, які не можуть поділити владу в сім’ї і яким не вистачає елементарного такту і чемності .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.