Комп’ютери зобов’язані своєю появою Другій Світовій війні. На початку 1940-х років учені почали використовувати електронно-механічні, а потім і повністю електронні обчислювальні машини для обчислення траєкторій снарядів, а також для розшифровки повідомлень противника. Але теоретична основа комп’ютерних наук була закладена ще до війни.
 
Теоретичним батьком комп’ютера є британський учений Алан Тьюринг (Alan Turing, 1912-1954). Саме він в 1936 році розробив модель обчислювального пристрою, що отримала назву «Машина Тьюринга» і що стала теоретичним прототипом всіх сучасних комп’ютерів. Алан Тьюринг вважається піонером інформатики і засновником комп’ютерних наук. Машину Тьюринга вивчають у всіх університетах, де готують комп’ютерних фахівців.
Першою людиною, яка вибудувала працюючий комп’ютер, що володів «повнотою по Тьюрингу», був німецький винахідник Конрад Цузе (1910-1995). 12 травня 1941 він вперше випробував свій Z3 на основі своїх більш ранніх розробок Z1 і Z2. Саме Z3 більшість експертів вважає перший працюючим програмованим комп’ютером. Однак Z3, на відміну, наприклад, від пізнішого американського ENIAC, був електромеханічним, і у нього ще не було можливості здійснювати «умовні переходи» (IF — THEN — ELSE).
 
Згаданий вище ENIAC був розроблений Екертом і Мокли — інженерами з Пенсільванського університету (США) на замовлення американського військового відомства. ЕНІАК став першим повністю електронним комп’ютером загального призначення, який можна було перепрограмувати для вирішення різнотипних завдань. Цей дорогий і величезний монстр пропрацював аж до 1955 року.

1 комментарий к записи “Хто і коли винайшов комп’ютер?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.