Послугами банків користується майже кожна сучасна людина. Без послуг кредитних установ складно уявити суспільство, високий попит на них говорить про те, що банки полегшують життя людей. Але все ж головна мета банку — це отримання прибутку. Тому їх послуги коштують чимало, причому іноді банки заробляють не зовсім чесним шляхом. Найчастіше — замовчують про якісь додаткові суми, які ви повинні будете виплатити.

І найчастіше різні хитрощі банки застосовують по відношенню до кредитів всіх видів. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, потрібно знати, як банки обманюють людей — клієнтів, нас з вами.

Комісії

Про них зазвичай клієнтові нічого не повідомляється. Всі комісії з самого початку передбачені договором. Це можуть бути комісії у вигляді плати за видачу кредиту, відкриття і ведення позикового рахунку і так далі. Їх сума може виявитися навіть більше, ніж річний відсоток кредиту. А клієнти банків зазвичай тільки й дивляться на річний відсоток.

Комісії стягуються незаконно. Банки це прекрасно знають, але продовжують включати в договір подібні умови. Причому запобігти включення комісій в договір практично неможливо — як тільки ви про це попросите, в кредиті вам, швидше за все, просто відмовлять. А причини відмови банк не зобов’язаний пояснювати. О

Чи погашений кредит

Настав той прекрасний день, коли ви внесли останній платіж по кредиту. Ви відчуваєте полегшення, і з часом ви вже й забули про те, що колись брали кредит. Може статися так, що якусь незначну суму ви не доплатили, а касир в банку вам про це не повідомив — навмисно. Або, наприклад, ви запитали про суму, яку залишилося внести, а вам повідомили трохи меншу суму. І ось проходить якийсь час, а з вас вимагають якийсь борг. Причому з усіма штрафами та пенями. Найчастіше цим грішать банки — любителі швидких кредитів. Щоб цьому запобігти, потрібно завжди брати довідку про те, що кредит погашений. Після останнього платежу вам можуть сказати, що кредит нібито закривають протягом якогось терміну, і звернутися за довідкою потрібно пізніше. А потім ви, може, і забудете про цю довідку. Але забувати не можна — обов’язково її візьміть.

Вимагають платити знову

Через деякий час після повного погашення кредиту вам може надійти дзвінок з банку. Вас попросять погасити наявний борг. І якщо у вас не збереглося квитанцій про оплату кредиту — це дуже погано. Банк спокійно може стягнути з вас цей «борг» у суді, стверджуючи про факт вашої неоплати. А ви не зможете довести, що платили.

Якщо вам надійшов такий дзвінок і квитанції на руках, то повідомте про готовність пред’явити їх. Від вас відстануть, пославшись на збій в системі. Чи спеціально банки це роблять або у них дійсно якісь збої, сказати важко. Але висновок один: завжди зберігайте всі квитанції і кредитний договір. Зберігайте їх бажано ще три роки після погашення кредиту: такий термін звернення банку до суду.

Підступний пільговий період

Ця хитрість стосується кредитних карт. Ось, мовляв, як все просто — говорить вам кредитний менеджер — майже безвідсотковий кредит. Адже після використання картки у вас є час погасити цю суму (пільговий період), та проценти на неї не нараховуватимуться.

Дійсно, пільговий період істотно полегшує кредитну ношу. Але тільки тим, хто знає його терміні. Наприклад, термін такого періоду — 30 днів. Ви вільно користуєтеся карткою з наміром в передостанній день погасити борг. Але пільговий період найчастіше відраховується днями до кінця місяця з моменту здійснення операції. Тобто якщо ви зробите покупку першого числа, то дійсно, ваш пільговий період буде 30 днів. А якщо 25 числа, то всього 5 днів. Не знаючи цього, можна дуже сильно переплатити банку.

Страховка

Кредитний менеджер, якщо і згадає про страховку, то тільки в не значущій формі. Якщо ви спробуєте заперечити, то вам взагалі скажуть, що страховка — це обов’язкова умова і без неї вам не схвалять кредит, навіть і не намагайтеся. Це — нахабна брехня, знайте. Банки не мають права нав’язувати страхування своїм клієнтам. Рішення одне — наполягати на видачі кредиту без страховки. Адже страховка найчастіше виявляється непотрібною, а її сума досить значна.

Кредитки

Банки люблять пропонувати кредитні карти всім підряд і при кожному зручному випадку. При цьому вам кажуть, що ви нічого не втратите, якщо треба — користуйтеся, це зручно, якщо не треба — нехай карта лежить до потрібного моменту. При цьому пропонується безкоштовне обслуговування протягом тривалого терміну.

Про таку карту можна просто забути. А робити цього не можна. Банк після закінчення періоду безкоштовного обслуговування оформить вам нову карту, з платним обслуговуванням, і буде регулярно нараховувати вам борг. Про цей борг ви можете дізнатися через рік або навіть більше, коли суму накопичиться значна. Рішення просте — не брати кредитки без необхідності. І завжди пам’ятати про ті кредитки, які ви все-таки взяли. При необхідності — повернути в банк, якщо не користуєтеся.

Отже, ми розглянули основні способи обману клієнтів з боку банків. Бажаємо вам ніколи не потрапляти на подібні виверти і відстоювати свої права. Найголовніше — завжди читайте договір з банком дуже уважно, а особливо уважно — те, що написано дрібним шрифтом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.