Що б на ваш прес-реліз звернули увагу ЗМІ, насамперед полегшите роботу журналістам, репортерам і редакторам, готуючи вашу заяву для преси в легкотравному для них форматі.

Перш, ніж зробити заяву для преси, подумайте, навіщо ви це робите: просто поширити інформацію, збільшити свою привабливість і доходи, або тримати в курсі подій вашу цільову аудиторію? Обов’язково зосередьтеся і визначте, хто ваша цільова аудиторія і що ви хочете, щоб ця аудиторія почерпнула з вашого прес-релізу. Уважно вчитайтеся в текст заяви — чи містить прес-реліз цінну інформацію або новинний привід для вашої цільової аудиторії? Ваша інформація унікальна або вона носить довідковий характер?

Структура прес- релізу:

1. Заголовок: повинен бути інформативним, коротким і привабливим, саме він повинен привернути увагу журналіста до анонсу вашої заяви.

2. Анонс прес-релізу, він же «перший абзац», він же «лід» ( lead — провідний, англ.). Сама суть, основна думка всієї вашої заяви — ця частина повинна бути настільки «ласою», що повинна викликати нестримне бажання прочитати основний текст.

3. Основний текст: тут викладена фактура — цифри, факти і коментарі, на яких журналісти і будуть будувати свій матеріал.

Зміст прес- релізу: насамперед, він має бути грамотним. Перевірте зайвий раз перед публікацією, «прес-реліз не горобець — вилетить, не впіймаєш». Щоб у читаючих заяву для преси не було ніяких сумнівів у вашій відкритості до спілкування і достовірності наданої інформації, ви повинні постаратися уникнути будь-яких граматичних та орфографічних помилок, а також плутанини з датами, іменами, місцями і цитатами.

Обсяг прес-релізу: стислість, стриманість і точність — сестри таланту і дочки мудрості. Уникайте лілейної мови, «розтікання по древу», революційних заяв і жаргону. Ви ж хочете, щоб професіонали -журналісти сприймали вас як професіонала — своєї справи? Ми пропонуємо вам вміститися максимум в 5000 знаків, це приблизно два аркуші А4, дві «вордівських» сторінки. Але ще краще — на одній.

Оригінальність, нестандартність

Пам’ятайте, що ті, хто читатиме ваш прес-реліз, читають ще кілька десятків прес-релізів в тиждень, а то і в день. Чому вони повинні звернути увагу саме на вас? Журналісти живлять пристрасть до унікальності та ексклюзивності. Це притаманне всім людям — як і в усі часи, вони хочуть дізнатися що-небудь нове. Будьте неординарними. Нас чарує все надзвичайне. Найефектніші рекламні оголошення акцентують оригінальність, а не якість.

Цитата з книги Марка Матіса «Нагодуй звіра по імені Медіа»: «Ви не політик і не великий спортсмен, у вас немає геніальної ідеї, революційного товару і послуги, але вам потрібно увагу ЗМІ. Що робити? Подивіться, що роблять інші, і зробіть несподівано. Для більшого ефекту зробіть свій виступ наочним, своєчасним, цікавим, вражаючим, дотепним, шокуючим, трагічним і провокативним. Придумайте щось особливе і зіграйте на цьому… Необов’язково діяти радикально… Потрібно тільки, щоб ваші дії відрізнялися від стратегії конкурентів. Це забезпечить вам інтерес з боку репортера, а значить, і його аудиторії.

«Факти події, документи, люди: презентуйте вашу інформацію максимально правдиво, коректно, не прикрашайте і не применшуйте. Намагайтеся взагалі не давати оцінок — це повинні будуть зробити журналісти та їхні читачі і глядачі. Не забувайте, прес- реліз — це новина, тому обов’язково розкажіть: хто, що сталося чи станеться, коли, де, чому, як (які наслідки, хто відповідальний).

Об’єктивність: це дуже складно зробити, так як ви все-таки переслідуєте свою мету або мету свого клієнта. Однак постарайтеся уникнути епатажних заяв чи «нарізки» гучних і пафосних цитат ньюзмейкерів, інакше підтекст і ангажованість вийдуть за рамки пристойності і ваша заява перейде в розряд «табу» для серйозних ЗМІ. І не намагайтеся «продати» щось, в прямому і переносному значенні цього слова.

Своєчасність: саме ваша заяву може і не бути гарячої новиною, однак потрібно продумати момент публікації: можливо якась головна новина тижня стане «локомотивом» і для вашого прес-релізу. А якщо ми говоримо про захід, то чим раніше ви заявите про нього, тим більше гарантій, що редакції ЗМІ впишуть його в свій редакційний план.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.