Психологи стверджують, що в сучасному світі немає по-справжньому безстрашних людей. В тій чи іншій мірі всі ми схильні до цієї емоції і це цілком нормальна реакція. Саме страхи є якимись стоп-механізмами, поволі регулюючими нашу поведінку.

Страх — природна реакція організму на умови, в яких опиняється людина. Новонароджене немовля не боїться нічого, проте у міру дорослішання він поступово обзаводиться цілим букетом негативних переживань. Викорінити їх, звичайно, не вийде (та й нема чого), але от спробувати зробити їх підконтрольними — це нам цілком по зубах.

Як навчитися контролювати свої страхи?

Існує кілька спосіб навчитися контролювати свої страхи. Можливо. Одні з них допоможе вам змінити своє життя?

Поставте страх на місце. Насамперед, потрібно спробувати усвідомити, що страх — це всього лише природна реакція організму. Навчіться ставитися до нього як до дощу або снігу. Ви ж не будете скасовувати важливу зустріч тільки тому, що за вікном погана погода? Одягнетеся тепліше, візьмете парасольку — і підете по своїх справах. Так потрібно поступати і з острахом — робити те, що повинен, не звертаючи на нього уваги. Дуже скоро він перестане здаватися вам таким величезним, як раніше.

Тверезо оцініть ризики. Спробуйте перемогти свої страхи логікою — спрогнозуйте ситуацію і уявіть собі, що вийде в самому гіршому випадку. Однак не варто піддаватися паніці і згущувати фарби — будьте чесні самі з собою. Якщо найгірший варіант розвитку подій не так вже і страшний — страх відступить сам собою, але якщо перспектива малює жахливі картинки, варто все ж задуматися. Іноді наша підсвідомість подає нам вірні сигнали — можливо, страх, є одним з таких сигналів.

Навчіться відрізняти паніку від поганого прогнозу.

Прийміть рішення. Психологи давно помітили, що вірними супутниками страху є сумнів і невпевненість у вірності майбутнього кроку. Тут на допомогу знову повинна прийти логіка і сильна воля — проаналізувавши ситуацію і можливі ризики, з нею пов’язані, вам потрібно прийняти рішення і перестати шукати інші варіанти. Всі дороги, навіть самі великі, починаються з першого кроку, але саме на нього найважче зважитися.

Відокремте зерна від полови. Не дарма страх називають «липким» — він має властивість обволікати все, до чого торкається. Тільки проаналізуйте ситуацію: боязнь зубного болю змушує вас відкладати візит до стоматолога, уникати випадкової зустрічі з ним, відмовлятися від чудесної вечірки, оскільки ваша посмішка далека від досконалості, і ось ви вже брешете рідним, що у вас нічого не болить, а самі ховаєте таблетки під подушку. У підсумку ви боїтеся всього: зустрічей, розваг, холодного і гарячого, провокуючого роздратування емалі і навіть участі близьких. А почалося все з того, що ви не змогли вмовити себе на один укол.

Тренуйте відвагу. Пам’ятаєте, як в дитинстві ви із задоволенням бралися за завдання, що тренують логіку, спостережливість і пам’ять? А адже відвагу теж можна тренувати. Визначте, з яким саме страхом ви будете боротися і сплануйте якщо не удари, то хоча б невеликі уколи в його бік. Почніть з малого і поступово збільшуйте «вагу» — регулярні тренування обов’язково принесуть відчутні плоди. До того ж, як би банально це не звучало, для того щоб подолати страх, потрібно, щоб хтось вірив у тебе. Люблячі близькі здатні позбавити вас від почуття панічного страху — дайте їм шанс довести, як вони вірять в вас.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.