Весняна обрізка задає терміни цвітіння, форму куща, але головна її мета — омолодження троянд. Важливо провести обрізку своєчасно — по ще сплячим брунькам, але в період, коли вже мине небезпека поворотних заморозків. За звичай це кінець квітня — початок травня.

 
Спочатку проводять санітарну обрізку — видаляють пошкоджені, сухі і тонкі гілки і ті, що спрямовані в центр куща, а також сухі пеньки від минулих обрізок.
 
Після цього приступають до обрізки формуючої і омолоджуючої. Мінімальне втручання потрібно високим кущовим трояндам — парковим, зморшкуватим, колючим і французьким. У них видаляють тільки самі старі пагони, по 2-3 щорічно.
 
У плетистих крупноквіткових ремонтантних троянд повністю видаляють старі 5-річні пагони і частина однорічного приросту, залишаючи для заміщення2-4 сильних однорічних побігах. У плетистих троянд з дрібними квітками і однократним цвітінням видаляють пагони, що цвіли минулого літа.
Всім іншим трояндам, крім омолоджуючої обрізки, тобто видалення старих гілок, потрібно також укорочення пагонів.
 
До чайно-гібридних і поліантових троянд застосовують або сильну обрізку, залишаючи на побіги 3-4 бруньки, або середню — на рівні5-7 бруньок. Сильна обрізка сприяє формуванню великих квіток, при середній — цвітіння наступає раніше.
 
У троянд флорибунда частина пагонів обрізають сильно, частина помірно,тоді цвітіння йде безперервно. Шраби найбільш декоративні при слабкій обрізці -на рівні 7-8-й бруньок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.