Сауна повинна складатися з трьох частин: передбанника, де повинні бути вішалки і лавки, парилку з піччю і полками, розташованими на різних рівнях, і мильне відділення, де знаходиться душ.  

Перш, ніж робити фундамент, потрібно насипати 15-сантиметровий шар піску і утрамбувати його, а товщина самого фундаменту становить 20-30 см.   Висота невеликої сауни — 2 м. Найменша довжина — 1,8 м, ширина ж — 1,1 м, така парилка розрахована на 3 людей. Якщо передбачається більша кількість людей, зрозуміло, сауна повинна бути більшою.

Цим же визначається і кількість полиць шириною в 60 см і товщиною в 30 см. Їх потрібно якомога ретельніше відшліфувати, і краї закруглити. Верхні полиці прикріплюються до стін, нижні робляться пересувними.   Наявність двох вентиляційних отворів обов’язково: один — у підлозі, інший — трохи вище стелі.  

З чого будувати сауну?

Найбільш підходящим матеріалом будуть колоди — дерево володіє і високу теплоємність, і гарнуою теплопровідністю, і аромат в такому приміщенні буде дуже приємним. Якщо сауну прилаштовують до якої-небудь цегляної будівлі, необхідно залишити зазор шириною в 10-15 см між дерев’яною ​​сауною і цегляною стіною, інакше дерево не зможе «дихати».

Стеля і стіни облицьовують грубо обробленими дошками 2-3 см завтовшки. Під обшивку встановлюється пароізоляція — для цього можна використовувати алюмінієву фольгу, поліетиленову плівку або промаслений папір. Особливо важлива пароізоляція там, де стіни з’єднуються зі стелею, в таких місцях її потрібно робити особливо ретельно.  

Підлогу в сауні теж краще зробити дерев’яною, але можливий і інший варіант — водонепроникне бетонне покриття з ухилом в бік водостоку. На таку підлогу потрібно постелити циновки, сплетені з соломи.  

Мінімальна висота дверей в сауні — 1,8 м, а ширина — 80 м. Якщо парилка невелика за розмірами, в дверях можна прорубати маленьке віконце для освітлення. Двері в сауні в обов’язковому порядку повинна відкриватися назовні, щоб людині, яка раптом відчув себе погано в парилці, було простіше вибратися з неї.  

Стеля крім балок і підшивання теж повинна включати в себе пароізоляційний шар, як і стіни, а також утеплювач. Балки товщиною в 5-8 см слід врубати в верхній вінець каркаса. До кожної з них прибивається підшивка з струганих дощок в 2-3 см завтовшки. Утеплювач укладається поверх пароізоляційного шару.   В якості покрівельного матеріалу для сауни можна використовувати листову покрівельну сталь, руберойд або азбоцементні листи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.