Вагітність — прекрасна пора. Будь-яка жінка, завагітнівши, розквітає. І все було б прекрасно і добре, якби не … токсикоз.  

Безумовно, є щасливиці, які взагалі не знають, що це за звір такий. Але за статистикою, більшість майбутніх матусь з цим явищем цілком знайомі. Основна ознака токсикозу — це нудота, особливо вранці. Нудить від усього — від їжі, від різкого запаху парфумерії або тютюну, будь-яка дрібниця може спровокувати приступ нудоти. І ранкова чашка чаю з печивом віддається «найкращому другові» в туалеті!  

Багато лікарів вважають, що причини токсикозу можуть бути фізіологічними і психологічними. Вагітність — це підвищене навантаження на жіночий організм. Плюс гормональна перебудова, яка приносить не тільки токсикоз, але і дратівливість, і сльозливість. Майбутня мама може розплакатися від жалісливої пісні або фільму — це нормально.  

На думку психологів жінку може настигнути «токсикоз» тоді, коли вона не зовсім готова до вагітності. Якщо вагітність незапланована і несподівана (а, частенько, так воно і буває) тіло починає чинити опір змінам всередині.  

І що робити? Ну, наприклад, можна просто чекати. Зазвичай, на 11-12 тижні вагітності токсикоз проходить сам по собі. Якщо ж це заважає вам жити, можна зробити наступне:  

— Завжди мати при собі гомеопатичні препарати від закоачування, і застосовувати їх при перших же ознаках насувається нудоти. До речі, активоване вугілля — зовсім не завдає шкоди, воно повністю виводиться і не всмоктується організмом.  

— Мати в домі будь-які цитрусові фрукти. Вчасно з’їдена часточка лимона частенько позбавляє від походів до раковини.  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.