Що робити, якщо негода застала вас в будинку

 
— Закрийте всі вікна, щоб блискавка не змогла проникнути в приміщення. Вимкніть електроприлади, телевізійну антену. Не стійте біля вікна, біля каміна, батареї — всі ці предмети можуть притягнути розряди блискавки. Домашній і мобільний телефони з цієї ж причини краще відключити.
 
— Щоб блискавка не влучила в будинок, встановіть поруч з ним громовідвід. Зробити його можна самому, досить до залізного прута (довжиною не менше 10 метрів) приварити або прикрутити болтами загострений на одному кінці 40-сантиметровий металевий стрижень, він буде «ловити» блискавку. Інший кінець прута потрібно спаяти з заземлювачем — ним можуть бути металеві предмети або мотки дроту. Їх потрібно вкопати на метрову глибину в землю під громовідводом. До речі, громовідвід повинен знаходитися не ближче 20 сантиметрів від будівлі.
 

На вулиці
 
— Підіть з височин, не підходьте до металевих парканів, ліній електропередач, закрийте парасолька — метал приваблює блискавку.
 
— Не ховайтеся під високими деревами, особливо під соснами, дубами й тополями — в них, частіше, ніж в інші дерева потрапляє розряд блискавки.
 
— Не ходіть босоніж. Найкраще, якщо взуття буде на гумовій підошві. Можна сісти або лягти на ізоляційний матеріал: колода, дошку, рюкзак. Головне не сидіти на землі, тому що електричний розряд передається по ній.
 
— Під час грози не купайтеся у водоймі і не стійте на березі.
 
— Не стійте біля багаття: стовп гарячого повітря — хороший провідник електрики.
 
В машині
 
— Не виходьте з автомобіля, закрийте вікна і опустіть антену радіоприймача. Машина — найкраще місце, щоб сховатися під час грози, так як вона повністю ізольована.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.