Цвіль в будинку — цей факт особливо засмучує, якщо в квартирі зроблений ремонт. Вона псує зовнішній вигляд приміщення, розростаючись на бетонних, цегляних і дерев’яних поверхнях, і негативно впливає на здоров’я людей, тому від неї необхідно позбавлятися всіма можливими способами.

 
Основною причиною її появи в будинку є підвищена вологість і погана циркуляція повітря в приміщенні. Найкращий захист від цвілі на стінах — це хороша вентиляція.Вологі темні кути без хорошої циркуляції повітря з часом покриються шаром огидною цвілі. Пластикові вікна з усілякою ізоляцією також можуть змінити мікроклімат приміщення. Встановлюючи меблі, необхідно залишати невеликий зазор для проходження повітря. Виниклі протікання покрівлі слід швидко усувати.
 
 Як позбавиться від цвілі на стінах? 
 
Просте, фізичне видалення її, дає тільки короткочасний ефект. Бажано проводити обробку від цвілі на стінах ще на етапі внутрішніх робіт. При обробці стін рекомендується додавати в розчин невелика кількість протигрибкового засобу. З’явилася, цвіль можна вивести її за допомогою спеціальних антисептичних засобів, що продаються в магазинах будматеріалів. Знищення плісняви ​​слід починати з зачистки заражених місць. При глибокому її проникненні слід видалити всі верстви обробки, аж до бетонної плити або цегли. Очищене місце необхідно добре просушити, краще за допомогою паяльної лампи для дерев’яних поверхонь або газовим пальником, можна навіть побутовим вентилятором. Потім обробити всю ділянку протигрибковим засобом, скориставшись розпилювачем, пензлем або валиком, загрунтувати і нанести потім гідроізоляційну суміш. Обштукатурити заново і зашпаклювати під остаточну обробку стіни.
 
Можна скористатися народним засобом боротьби з цвіллю, і усунути її на стінах, використовуючи мідний купорос (100 г засобу на 10 л води) і хлормісткі дезінфікуючі препарати, наприклад хлорний відбілювач, а також концентрований розчин господарського мила. Проводити ці роботи необхідно з використанням засобів захисту від шкідливого хімічного впливу. І тоді на ваших стінах вона ніколи не з’явиться! 
 
Як позбутися від цвілі на стелі?  
 
Для боротьби з нею на стелі використовуються ті ж методи і препарати, що і для боротьби з цвіллю на стінах.Якщо пляма невелике, можна скористатися жорсткою металевою щіткою або шпателем,дотримуючись запобіжних заходів. Обробіть ці місця придбаним в магазині засобом від цвілі — антигрибковим розчином, мідним купоросом або розчином хлорки. Дотримуйтеся обережності,бережіть очі! Якщо стеля вражена глибоко, зніміть шар штукатурки шпателем, потім обробіть місце подібним чином. Після хорошого просушування нанесіть новий шар штукатурки і потім пофарбуйте. Місця на стелі,де можлива поява цвілі, в цілях профілактики обробляйте з пульверизаторах лоровмісних розчином. Проводити таку обробку достатньо один раз в місяць.Пофарбуйте стелю водоемульсійною фарбою. Слідкуйте, щоб волога не накопичувалася на стелі. Часто провітрюйте приміщення.  
 
Як позбутися від цвілі у ванній?  
 
Цвіль у ванній також можна вивести з використання розчину відбілювача (1:10). Нанести розчин щіткою, ганчіркою або губкою, а потім змити теплою водою. Ванна — приміщення з підвищеною вологістю і саме тут найчастіше відбувається поява чорної цвілі. Перевірте роботу вентиляційної системи, у разі необхідності прочистіть канали. Для боротьби з цвіллю у ванній, можливо,знадобиться установка примусової вентиляції. Бажано поставити потужну витяжку.Якщо вона розташована ближче до підлоги, створіть невелику щілину під дверима,для протягу. Перевірте, чи немає протікання каналізаційних та сантехнічних стиків, усуньте це, скориставшись сучасними ущільнювачами. Збільште обігрів ванної кімнати — сухе повітря сприяє позбавленню від грибка.  
 
Як позбутися від цвілі на вікнах?  
 
У старих будинках з дерев’яними вікнами існувала система природної вентиляції, через невеликі щілини, тому примусове провітрювання проводилося не часто. Сучасні пластикові вікна герметичні, а повітря в квартирі має високий рівень вологості. В результаті цього на вікнах закріплюються спори грибка і починають розмножуватися. Боротися з цвіллю на вікнах можна також, очистивши забруднену частину вікна від грибка,потім покрити його хлоровмісним препаратом. Можна обробити поверхню розчином олії чайного дерева. Найкраще, для профілактики, регулярно провітрювати приміщення і стежити за тим, щоб волога не накопичувалася на рамах. Перевірте вентиляцію, встановіть витяжку. Це допоможе захистити вікна від грибка.  
 
Як позбутися від чорної цвілі і запаху від неї?  
 
Чорна цвіль (Stachybotrys chartarum) особливо руйнівна. Вона розростається на штукатурці, ДВП і гіпсокартон. Її спори містять токсини, що викликають різні порушення здоров’я. Для боротьби з цією цвіллю використовуються загальноприйняті заходи. Описані раніше. Важливо встановити хорошу вентиляцію і циркуляцію повітря, не допускати появи джерел підвищеного зволоження у вигляді конденсату. Для знищення грибка слід ретельно промазати два рази всі уражені поверхні антибактеріальним засобом або засобом, що містить хлорку. 
 
Запах цвілі огидний. Для видалення запаху цвілі, необхідно видалити її джерело, матеріал, на якому вона оселилася.Плитку у ванній або іншу запліснявілих поверхню, просто почистіть і переходьте до наступного етапу. Якщо цвіль вросла в гіпсокартон або в підлозі, слід подумати про проведення невеликого ремонту. Є хороший засіб для видалення цвілі. Засіб складається: одна частина борної кислоти, дві частини перекису водню, дві частини білого оцту і чотири частини води. Цей розчин допоможе видалити плями і вб’є її. Уражені пліснявою ділянки очистіть і нанесіть суміш. Щоб позбавитися від запаху цвілі дезодоруючий та провітрюйте приміщення. Після видалення цвілі, місця, де вона перебувала,виявляться ще більш вологими — добре просушіть їх. Хороший поглинач запаху -питна сода. Оброблені місця посипте нею, і залиште для впливу на кілька годин,потім зберіть пилососом. Сода поглине надлишок вологи і запах цвілі. Можна додатково поставити в це місце відкриту коробку соди. У проблемних приміщеннях необхідно мати осушувач або кондиціонер для контролю вологості повітря.
 
Що робити, щоб вона не з’являлася знову?
 
Після позбавлення від цвілі,важливо уникати та не допускати її повторної появи. Для цього необхідно: 
Вчасно ремонтувати водопровід і крани; 
Не допускати переохолодження стін в приміщенні; 
Не розвішувати в приміщенні білизну на просушування; 
Провітрювати приміщення регулярно; 
Поліпшити вентиляцію; 
Під час ремонту використовувати спеціальні вологостійкі матеріали.
 
Дотримуйтесь цих порад, і цвілі у вашому будинку не буде!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.