Брак заряду акумулятора — досить знайома проблема для багатьох автомобілістів. Іноді для запуску використовують зовнішні джерела живлення. А от про те, що потрібно для цього робити і знати, ми вам сьогодні розповімо.  

По можливості вибирайте максимально товсті дроти для «прикурювання». Якщо оббьем вашого двигуна близько півтора літрів, то мінімальна площа перерізу для нього буде — шістнадцять квадратних міліметрів (близько 4,5 мм діаметра), а оптимальна — близько 700 кв. мм. (9, 5 мм діаметра). Для більшості легкових моделей останніх вистачає з головою. Робитися проводи повинні з міді. Ізоляція повинна бути одночасно достатньо міцною і м’якою, щоб не «дубіть» на морозі. Найкраще підійде силіконова ізоляція.

Звичайного обтиску буде недостатньо, тому переконайтеся, що з’єднання кінців ваших проводів на пайку. Не буде зайвим ізоляційне покриття і на самих «крокодиліах». Не забувайте і про «гострі зуби» для максимального контакту. Оптимальна довжина проводів — півтора-два метри. Чим вони коротші, тим нижче їх опір.

Переконайтеся, що автомобілі один одного не торкаються, і вимкніть на обох машинах всі споживачі енергії і запалювання. Для початку необхідно з’єднати позитивні клеми. Прикріпіть кабель до плюсової клеми розрядженого акумулятора, а після цього до «плюса» зарядженого. Наступний крок — приєднаєте інший кабель до «мінуса» зарядженої батареї і до «маси» «реципієнта» (Та не до акумулятора!).

Якщо у вас немає спеціального штиря маси, виберіть максимально віддалену від батареї топливопроводів і рухомих частин, незабарвлену деталь двигуна. Пам’ятайте про те, що в момент контакту обов’язково буде іскра!

Запустіть двигун «донора» і дозвольте йому хоча б пару-трійку хвилин, а то і всі десять, попрацювати на холостому ходу. Батарея, що сіла миттєво візьметься «висмоктувати» з зарядженого енергію, тому генератор повинен їх підживити. Доведіть оберти «донора» до середніх (найчастіше 2000) перш ніж включити стартер «реципієнта». Перед тим, як їх роз’єднати, дайте машинам ще 3-4 хвилини попрацювати.

Знімати дроти необхідно в зворотній підключенню послідовності. Щоб знизити стрибок напруги на «донорі», перед тим, як виймати рекомендується включити обігрів заднього скла або вентиляцію. Ні в якому разі в цей момент, не вмикайте фари, які при стрибку напруги просто-напросто можуть перегоріти.

Якщо ви — власник старої машини та система уприскування палива у вас електронна, то щоб знизити ризик можливої ​​шкоди від перепадів напруги для вашої електроніки, заглушіть «донора» перед запуском «реципієнта». Однак у цьому випадку ви можете просто висмоктати єдину заряджену батарею до дна.

От і всі поради для «прикурювання» акумулятора. І нехай жителі західних країн тільки що — дзвонять в автосервіс і викликають помічників, ми з більшістю проблем можемо впоратися самі. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.