Огірки — теплолюбні рослини, тому дають урожай тільки в захищеному (утепленому) грунті). Їх вирощування не представляє особливої складності. Важливо правильно підібрати сорт і підібрати місце для висаджування.

Огірки ділять на грунтові та тепличні. Грунтові огірки вирощують під плівкою, а тепличні добре визрівають в теплицях різних конструкцій. Тепличні види огірків урожайніші і менше хворіють і краще переносять перепади вологості і температури. Це особливо важливо, якщо ви приїжджаєте на дачу тільки по вихідним, і полив в теплиці в цей час не проводиться. Багато тепличних огірків були довгоплідними зі слабким огірковим запахом. Зараз виведено безліч сортів і гібридів красивих маленьких пупирчастих огірочків з добрим смаком і ароматом.

Посадка огірків на розсаду.

Звичайно, огірки можна садити відразу в грунт насінням. Однак щоб отримати урожай огірків на 2-3 тижні раніше, краще виростити розсаду.

Садити огірки на розсаду насінням потрібно за 15 — 20 днів до висаджування розсади в грунт або теплицю. Для цього в підігрівається приміщення частіше на теплому підвіконні, ставлять горщики або стаканчики діаметром 9 см в які висівають по 1 насіння на глибину 1 см. Насіння не встромляють, а кладуть плоскою стороною на мокру землю.


Розсада огірків вирощування.

Коли розвинеться 2-3 листочка, розсаду можна висаджувати на постійне місце. Але будьте уважні не поспішайте з висадкою, потрібно щоб грунт добре прогрівся і при пересадці коріння абсолютно не можна чіпати. Тому садити огірки в теплицю або на грядку потрібно прямо в торф’яному горщику або з торф’яної пігулкою.

Пересаджувати розсаду огірків можна :

15-20 квітня — в теплицю,

10-15 травня — у відкритий грунт під плівку,

2-10 червня — у відкритий грунт без укриття.

Для вирощування огірків, плівку в теплиці бажано щорічно міняти. Перевага скляних теплиць або теплиць з полікарбонату в тому, що вони краще висвітлюються і не вимагають щорічної зміни плівки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.