Ритм сучасного життя настільки високий, що часто ми за ним не встигаємо і, як наслідок, починаємо «тонути» у проблемах. Одна за одною вони навалюються на нас і тиснуть всією своєю вагою. І тоді нашими постійними супутниками життя стають стрес, злість, втома і хронічна депресія. Що ж робити, якщо руки опустилися і сил ніяких немає? Насамперед потрібно «дізнатися ворога в обличчя», тобто законспектувати, попередньо промовивши вголос, всі ваші проблеми — неприємності. Потім розподілити їх по групах на:

  • розв’язувані;
  • ті, які чіпати не треба (вони самі вирішуватися); 
  • ті, на які дійсно потрібно вплинути.
  • окрема група — екстрені проблеми, що не терплять зволікань — їх потрібно вирішувати відразу і швидко.

Подібне «сортування» дасть вам чітке розуміння, що робити далі.

А далі потрібно відпочити. Так-так, саме відпочити, взяти тайм-аут і піти в підпілля. Важливо навчиться відчувати якість проблем — часом буває так, що ви перебуваєте на межі і ваші емоційні сили закінчуються, і на активні дії у вас просто немає енергії. Тому правильніше взяти паузу і відновити сили зручним та доступним для вас способом. Це суто індивідуально — хтось полетить на Гаваї, хтось поїде в село, хтось просидить на дивані перед телевізором, хтось буде медитувати на балконі… 

Спосіб, який допоможе вам поповнити сили, не принциповий, головне, щоб мета була досягнута і ви придбали необхідну кількість енергії для вирішення ваших проблем. Відпочили? Пора братися за справу. Повертаємося в дитинство в часи казок. Що говорила Баба Яга? Ось тобі чаша з крупами — розбери її на гречку, січку, рис і перловку! Іншими словами — розділяй! Розберіться, на що ви можете вплинути, а на що ні, що первинне, а що вторинне, що може зробити інша людина, а що обов’язково вимагає вашої присутності. Таким чином, хоч крихта за крупицею ви впораєтеся з усім пресом проблем, що налягли на вас.

Маленький секрет: беручись за вирішення проблем, починайте з найважчою і небажаною. Вирішивши її, ви придбаєте внутрішню впевненість, нові сили, самоповагу і віру в себе. Дуже важливо не втрачати цю віру, долаючи життєві негаразди. Важливо пам’ятати , що практично будь-яку проблему можна вирішити, і якщо вона розв’язувана — не варто витрачати надто багато емоцій на її переживання.

Також важливо розуміти, що ніхто у ваших проблемах не винен, іншими словами — потрібно бути відповідальним за своє життя. Звинувачувати інших, безумовно, зручніше, але це гальмує розвиток — ефект бігової доріжки: ви біжите, витрачаєте сили, енергію, але залишаєтеся на місці.

І наостанок, пам’ятайте про те, що ніщо не виникає з нізвідки. Проблеми, неприємності, негаразди — все це результат наших думок і наших дій у минулому (збіг обставин, об’єктивні причини, звичайно, теж мають місце бути, але як виключення). Сьогодення — це результат нашого минулого. Те — що і як ми робимо зараз, в цю хвилину — вплине на наше майбутнє. Чи будете ви щасливі, здорові, успішні — вибір за вами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.