Білий гриб нагадує ті гриби, які все малюють в ранньому дитинстві. У білого гриба великий м’ясистий коричнювий капелюшок і товста біла ніжка. Колір капелюшків залежить від віку та місця, де росте гриб, вони бувають жовтуваті, світло- коричневі і темно -бурі. Розміри бувають різні, зазвичай висота 10-15 см, але іноді гриб може досягати досить значних розмірів: у висоту 30 см, а капелюшок до 40 см в діаметрі. Недарма білий гриб називають «царем грибів»!

 
Нижня поверхня капелюшки жовтувата або зеленувата, а ніжка біла. Його іноді плутають з жовчним грибом. Форма у них схожа, але у жовчного гриба бруднувата нижня поверхня капелюшки і на ніжці — темний малюнок. Головна відмінність — м’якоть жовчного гриба на зламі ясно -рожева і гірка.
Ростуть білі гриби в різних місцях, в листяних і хвойних лісах, біля лісових стежок. Не можна збирати гриби поблизу від жвавих трас або в промислових районах. Відомо, що всі гриби, а не тільки білі, є сильними природними сорбентами. Вони вбирають в себе токсичні речовини, серед яких кадмій, ртуть і свинець. Тому гриби, зібрані в екологічно неблагополучних районах, принесуть не користь, а шкоду здоров’ю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.