як збирати гриби


З серпня по кінець осені починається «тихе полювання» — збір грибів. Люди використовують в їжу гриби дуже давно — смажать, варять, сушать, солять, маринують. 

Але останнім часом почастішали випадки отруєнь грибами. І не тільки тому, що збирають їх люди недосвідчені, але і через погіршення екологічної обстановки, мутацій грибів (це коли помилкові гриби дуже схожі на їстівні).

Де збирати гриби? 

Тому отруєння і наступають у зв’язку з вживанням грибів, що ростуть біля доріг, на газонах. В таких грибах і стравах з них присутні важкі метали, при накопиченні яких в організмі уражається нервова система. Гриби також накопичують пестициди і гербіциди — ними обробляються поля від шкідливих комах і бур’янів. 


Які гриби збирати? 

- Добре знаєте гриби — кладіть в корзинку. 

- Не впевнені в їстівності — навіть не доторкайтеся і, тим більше, не пробуйте на смак. 

- Збирайте гриби подалі від доріг, промислових підприємств, інакше ризикуєте набрати смертельно небезпечних грибів. 

- Не потрібні вам старі перестиглі гриби, трухляві і червиві. 

- Сироїжки зрізайте з ніжкою, так як вона схожа на бліду поганку (смертельний гриб). А ще пластинки у блідої поганки білого кольору завжди. 

- Зібралися на ринок за грибами? Купуйте тільки гриби по сортам, а не «асорті», тобто суміш. Грибну суміш не дозволяють продавати по санітарним правилам. 

А ще треба пам’ятати, кому протипоказані гриби: 

- Маленьким дітям до 3-4 років; 

- За наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки, хворобах жовчного міхура, при колітах. Гриби важко перетравлюються в організмі, так як складаються з хітину, як і панцирі комах і раків. 

Не забувайте, що в грибах крім корисних компонентів містяться і перераховані шкідливі компоненти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>