Коли людина вирішує позичити певну суму грошей другу чи знайомому, вона, звичайно ж, сподівається, що ці гроші колись повернуться назад. І дуже рідко у людей закрадається думка, що позичена сума йде назавжди. Однак в силу обставин чи просто через душевної нечистоти боржники іноді не квапляться повернути взяту на час суму. Душевна доброта того хто дав в борг гроші обертається для нього, в таких випадках, проблемами і переживаннями.

Вибираючи варіанти того, як змусити боржника повернути борг, на думку спадають найрізноманітніші способи, аж до кримінальних. Однак не варто відразу кидатися в крайності. Є законні варіанти, як змусити людину повернути борг. Для цього необхідні деякі юридичні знання і психологічний підхід.

Як переконати людину повернути борг

Якщо гроші були дані в борг під розписку або з договором, то найпростіше вирішити справу через суд. Однак спочатку варто поговорити з людиною і розповісти про плани. Можливо, боржник вирішити віддати гроші без звернення до судових інстанцій.


Якщо питання полягає в тому, як акуратно попросити повернути борг, то варто постаратися натиснути на жалість. Треба розповісти про свої проблеми, катастрофічне становище, пов’язане з відсутністю грошей. Під час розмови треба ненароком згадати, що співрозмовник позичав гроші, і він врятує ситуацію, якщо зараз поверне їх. Так можна і відносини зберегти, і гроші назад отримати

При відсутності розписки необхідно задуматися над пошуком інших доказів з приводу існування боргу. Можливо, були свідки або є запис телефонної розмови. Можна спеціально завести з боржником розмову і записати його або ж зав’язати смс-переписку, в якій буде йти розмова про борг. Постарайтеся, щоб прозвучала позичена сума.

Якщо борг великий, можна найняти приватного детектива або адвоката, який зміг би знайти таку інформацію, яка б допомогла відповісти на питання, як змусити цю людину повернути борг. Інформація повинна допомогти натиснути на боржника, щоб він погодився розплатитися.

Позичаючи гроші, варто пам’ятати, що вони можуть піти назавжди. Тому варто давати в борг тільки таку суму, яку не шкода буде втратити.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.