База даний загиблих та зниклих безвісті у Великій Вітчизняній війні.

Люди все ще шукають своїх близьких, які зникли безвісти або загинули під час Великої Вітчизняної війни, звертаються в різні пошукові служби.

В мережі інтернет існує безліч сайтів і посилань на ресурси, які не дають повної інформації, можливо навіть спотворюють її. Але мало хто знає про ОБД «Меморіал», де налічується більше 13,7 мільйона аркушів архівних документів і понад 42 тис. паспортів військових поховань.
Останнє оновлення сайту здійснено 22 лютий 2013р. На сайті ОБД «Меморіал» Ви можете знайти інформацію про звання загиблого, частини, в якій він служив, дату і причину смерті (убитий, помер від ран, пропав безвісти) і місце поховання.

Більше того, на сайті викладені відскановані копії всіх оброблених документів-першоджерел, що містять інформацію про персоналії. Ці документи дозволяють з великою точністю ідентифікувати полеглих, оскільки в них часто міститься додаткова інформація, зокрема імена та адреси родичів, яким відсилалися похоронки.

Здійснення такого проекту вимагає побудови багатоетапної ланцюжка по збору, перевірці, оцифрування паперових масивів, що обчислюються мільйонами листів, завантаженнями в потужну пошукову систему, забезпечення глобального багатокористувацького доступу до документів. При цьому всі беруть участь у його створенні люди відчувають особливу відповідальність за те, що кожна допущена у роботі помилка може докорінно змінити долю того чи іншого воїна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.