Цегла — дуже поширений будівельний матеріал, який є важливим елементом більшості сучасних будівель. Досить часто цегла стає головною дійовою особою завдань на зважування і про перенесення важких речей. Демонструючи свою силу і спритність, представники різних видів єдиноборств можуть рукою розбити стопку з цеглин, а хтось робить це за допомогою голови. Створюється враження, що цегла зроблений з пінопласту. А скільки важить цегла насправді?
 
Знати вага цегли дуже важливо, і справа навіть не в цікавості. Коли будується будинок, особливо багатоповерховий, необхідно розраховувати навантаження на фундамент і враховувати погодні фактори. Коли підйомний кран доставляє піддон з цеглою наверх, потрібно гранично чітко розрахувати навантаження, підібрати відповідні троси — від цього залежатиме життя людей.
 
Варто відзначити, що немає стандартної ваги цегли, так як цей будівельний елемент буває абсолютно різних видів. Наприклад, цеглини бувають повнотілими і порожнистими.
Скільки важить цегла пустотіла? Якщо брати стандартну циглину, яку кожен бачив хоча б один раз в житті, то її вага дорівнює 2,6 кілограмам. Як правило розміри такої цегли — 250*120*65 міліметрів.
 
Повнотіла цегла важить близько чотирьох кілограмів. Очевидно, що така різниця в масі пов’язана з відсутністю порожнин. До речі, вага і маса дві різні фізичні характеристики предмета, але в повсякденному житті прийнято вживати обидва поняття.
 
Для виготовлення цегли застосовуються різні технології та матеріали. За цими характеристиками можна виділити три основні види: керамічна, гіперпресована і силікатна.
 
Різноманітність цеглин не випадкова. Для кожного виду робіт використовується своя категорія будівельних матеріалів, до того ж завжди виникають нові технології і будівельні необхідності.
 
Дізнатися точну масу конкретного цегли можна і на практиці — досить просто скористатися вагами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.