З превеликого безлічі прекрасних хобі колекціонування, нумізматика, мабуть, займає одне з лідируючих місць. Крім того, що це вельми захоплююче заняття, істотно поглиблює знання історії та розширює кругозір, колекціонування рідкісних монет є справою дуже прибутковою.
 
Є нумізмати, що самостійно займаються поповненням своїх колекцій, є такі, які наймають для цього професіоналів, які відвідують виставки та аукціони, що доставляють замовникові потрібний екземпляр.
 
У прибутковості колекціонування металевих грошей сумніватися не доводиться, відомі випадки, коли монети продавалися за шалені гроші, приміром, 1 — доллар «Розпущене волосся» був проданий на одному з аукціонів більш, ніж за $ 8 млн. До слова, разом з прогресом до нас прийшли численні інтернет-аукціони монет, адже нумізматика на аукціонах — явище вельми часте, проводяться також спеціалізовані торги, присвячені російським, українським і радянським металевим грошовим знакам.
 
Отже, з чого ж почати? Для старту кар’єри досвідченого нумізмата не обов’язково мати величезний стартовий капітал. Інколи досить просто витрусити стару скарбничку і уважно оглянути її вміст. Нерідко трапляється так, що ми розплачуємося в магазинах або в транспорті саме дорогими, рідкісними монетами, ціна яких в сотні разів перевищує їх номінал. Звичайно, старовинні монети з приголомшливою рідкості у вас з’являться не відразу, але ж і Москва не відразу будувалася.
 
Таке хобі вимагає знань, витримки і терпіння, і тоді ваша колекція буде поповнюватися воістину ексклюзивними екземплярами. Якщо ж ви володієте якимось капіталом для старту, ідеальним варіантом для вас буде скупка монет на аукціонах і у колекціонерів, запасіться літературою і терпінням, і зможете зібрати цілу тематичну колекцію, яка в зборі буде коштувати набагато дорожче, ніж ви витратили на її збір.
 
Найпростіший спосіб — збирати ювілейні монети, які також високо цінуються і згодом можуть виявитися вкрай рідкісними. Тим, хто хоче зайнятися пошуком рідкісних і старовинних грошей, варто придбати металошукач, саперну лопатку і, звичайно, тонни літератури з історії певного регіону. Само собою, на скарби розраховувати не доводиться, та й є ризик наштовхнутися на «сюрприз» часів Великої Вітчизняної, тому краще вибрати заняття спокійніше.
 
У кожному разі, при купівлі, або продажі монет варто проконсультуватися з фахівцями, або хоча б заглянути на тематичні сайти, з приводу ціни .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.