Ми приділяємо багато уваги задоволенню фізіологічних потреб, але про поживу для розуму замислюємося не часто. Справа тут не в слабких інтелектуальних здібностях, а в нашій ліні – напихати розум розважальними матеріалами набагато простіше, чим помізкувати над прочитаною книгою. Але що є їжею для розуму – тільки книги чи є й інші джерела живлення?

Корисна їжа для розуму

Людина постійно потребує їжі і пиття, інформаційний голод також вимагає своєчасного задоволення. Ми здатні розпізнати неякісну їжу для тіла і розуму, тільки от в першому випадку це набагато простіше. Правда, є загальні ознака, що об’єднує обидва випадки: неправильне харчування виглядає більш привабливим, ніж здорова їжа. Фастфуд для розуму може бути самим різним, але загальний принцип один – він легко поглинається, на його засвоєння майже не потрібно розумових зусиль. Таким харчуванням може бути що завгодно – інтернет-сайти, журнали, телевізійні передачі, комп’ютерні ігри і т.п. Ми ковтаємо,інформацію, що приходить звідти без будь-яких зусиль, мозок в цей час знаходиться в сплячому режимі. З часом розумове напруження дається все складніше і складніше, врешті-решт ми втрачаємо здатність бачити ситуацію з різних сторін, приймаємо кожну плітку за істину. В результаті, людина з мислячої істоти перетворюється на простий ретранслятор чужої думки.

Що ж тоді є корисною їжею для розуму, книги? Так, але і серед них може попастися інформаційний фаст-фуд. Як ви думаєте, любовні романи, детективи і фантастичні історії, всі схожі одна на іншу, зможуть послужити зарядкою для розуму? Навряд чи, на їх написання йде навряд чи місяць, у авторів просто немає часу створити щось якісне. Ви можете сказати, що детективи  сюди не відносяться  вони ж змушують думати. Та це так, але за умови наявності якісних творів, з рештою справа йде, як з сканвордами – розгадали парочку, і всі інші не представлять ніякого інтересу, всі відповіді будуть приходити автоматично. Тому варто вибирати літературу, яка сприяє розумовому процесу. Для когось це класичні художні твори, для когось наукові дослідження, а комусь найскладніше даються філософські вчення.

Так що вибирайте головоломку за своїм смаком. Те ж саме відноситься і до телепередач, і до інтернет-ресурсів, і до інших джерел знань. Ну і про культуру сприйняття інформації забувати не варто, якщо у вас немає звички обдумувати прочитану книгу, то поживи для розуму ви не знайдете ніде.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.