10 років весілля – Рожеве або олов’яне весілля!

Перший «двозначний» ювілей у житті родини – це десята річниця весілля, вона ж олов’яне весілля або День троянд. Перше, що повинна побачити в цей день дружина, відкривши очі – що лежить на подушці букет троянд.
 
Взагалі число троянд в ньому має збігатися з кількістю прожитих років, але в нашій країні парне число квітів дарувати не прийнято, так що нічого страшного, якщо троянд буде більше (головне – не менше).
 
Святкування цього дня має бути шикарним. Запрошувати прийнято всіх тих, хто був у пари на весіллі, найголовніше, не забути покликати свідків і подружок нареченої. Кожен гість повинен принести з собою червоні троянди. Пелюстки цих троянд після вечірки парі надолужити зібрати і усипати ними шлюбне ложе, щоб згадати першу шлюбну ніч, з моменту якої минуло вже цілих десять років.
 
Крім квітів, дарують подарунки, пов’язані з оловом, наприклад, предмети інтер’єру або посуд. Ще однією назвою десятої річниці є «бурштинове весілля», і парі можна піднести будь-які прикраси з бурштином. Можна також дарувати будь-які предмети рожевого або червоного кольору – покривала, рушники, постільна білизна, і все, пов’язане з трояндами – масажне або ароматичне масло, саджанці квітів для дачі. Подарунки, якими обмінюються подружжя, повинні бути дорогими, все-таки десять років – значний ювілей.
 

У десяту річницю весілля на стіл прийнято подавати птицю під рожевим соусом. Головною темою застільних розмов стають спогади про весілля. Найпопулярнішою жартом чомусь вважається фраза чоловіка «якби я тебе вбив тоді, то вже був би вільний», звернена до дружини. Втім, всі розуміють, що це дійсно жарт – за статистикою, пара, що прожила у шлюбі десять років, дуже рідко приходить до розлучення.
 
На «рожевому» весіллі прийнято багато танцювати, а ще подружжя в цей день розрізають червону стрічку і зав’язують на зап’ясті половинки. Вважається, що чим рівніше розріз на стрічці, тим спокійніше пройдуть наступні десять років спільного життя подружжя. Потім шматочки стрічки ховають в затишне місце – вони повинні оберігати сім’ю від зглазу.
 
В цей день також прийнято носити в кишені олов’яну ложку.
 
Ще на десять років спільного життя незайвим буде замовити вшанування пари в Палаці одружень і відправитися туди всією сім’єю, з батьками подружжя та власними дітьми пари. У США десята річниця весілля називається алмазної, але практичні американці взагалі придумували назви весільних річниць не відповідно з якимись легендами і традиціями, а просто виходячи з бажаного на конкретну річницю подарунка.
 
Проте, пари всього світу сходяться в думці, що на десятиліття сімейного життя потрібно влаштувати яке-небудь отаке. Наприклад, що входять в десятку найкрасивіших подружніх пар Девід і Вікторія Бекхем у буквальному сенсі втекли в цей день від усього світу – Девід орендував тропічний острів, і пара провела на ньому романтичний уїк-енд тільки вдвох, залишивши синів під опікою няні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: